EURO 2020

Rozhodla kvalita ve finální fázi, říká Šilhavý. Teď by rád jel do Budapešti

Rozhodla kvalita ve finální fázi, říká Šilhavý. Teď by rád jel do Budapešti
Jaroslav Šilhavý | Zdroj: profimedia.cz

Čeští fotbalisté v závěrečném utkání skupiny D prohráli s Anglií 0:1, což v konečném zúčtování znamená, že do osmifinále postupují ze třetího místa. "Nezdálo se mi, že bychom byli unavení. Rozhodla kvalita a finální fáze," hodnotil po utkání trenér Šilhavý.

Angličané se dostali do vedení už na začátku zápasu, když se hlavou prosadil jeden z nejmenších hráčů na hřišti Raheem Sterling. "Při gólu jsme ho nepokryli a nechali ho samotného na zadní tyči. Navíc ten centr byl asi tečovaný, jinak by ho Váca možná měl," hledal Šilhavý příčiny inkasovaného gólu.

V minulém kvalifikačním zápase dokázali Češi Anglii 2:1 porazit, ale tento úspěch se zopakovat nepodařilo. "V Praze jsme měli v zádech diváky. Každý hráč jel na sto procent. Myslím si, že dnes tam byly pasáže, kdy jsme kombinovali a drželi balón. V prvním poločase dvě šance, jedna gólová," srovnával trenér oba zápasy.

Související obsah

Do utkání s Anglií nasadil stejnou sestavu jako proti Chorvatsku a nedal tak od začátku možnost hráčům z lavičky. "O postupu jsme se dozvěděli po večerních zápasech a nechtěli jsme měnit sestavu z tréninku. Během zápasu jsme využili všech pět střídání. Patrika a Vláďu jsme pošetřili a hráči si nestěžovali, že by nemohli chodit, nebo tak," vysvětlil Šilhavý, proč nedal šanci Hložkovi a spol.

Vysněného soupeře pro osmifinále ale trenér české reprezentace nemá. "Osmifinále je jedno utkání a může se stát cokoliv. Kvůli lidem bych si přál utkání v Budapešti, kam by za námi mohli fanoušci přijet," přeje si Šilhavý

Související obsah

"Chtěli jsme postoupit, což vyšlo po dvou zápasech. Dokonce jsme hráli o první místo, a to je velmi dobrý výsledek. Myslím, že jsme udělali maximum, co jsme mohli," uzavřel zkušený kouč.

Před zápase Česko - Anglie se vyjádřil i bývalý reprezentační trenér Petr Rada

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události