Fotbal

Je rozhodnuto! Češi v osmifinále narazí na Nizozemsko v Budapešti

Je rozhodnuto! Češi v osmifinále narazí na Nizozemsko v Budapešti
Zdroj: Profimedia

Po prohře s Anglií čeští fotbalisté věděli, že ze skupiny postupují, ale neznali ještě svého soupeře. Tím mohlo být pět různých týmů, ale výsledky ze skupiny E definitivně rozhodly, že Češi v osmifinále vyzvou Nizozemsko.

Aby Češi nenarazili na Nizozemsko, musely by postoupit ze skupin E i F oba týmy z třetích míst, jenže v éčku třetí skončili Slováci, avšak kvůli špatnému skóre se třemi body na turnaji končí, a tak na Čechy vyšlo Nizozemsko.

O českém osudu rozhodly dva výsledky skupiny E. Slováci dostali pořádně naloženo od Španělů, utrpěli největší debakl celého turnaje 0:5.

Když by v souběžně hraném utkání Polsko vyhrálo nad Švédskem, Češi by stále museli čekat na večerní výsledky, jenže Švédové si poradili s Polskem 3:2 a definitivně přiřadili Čechům Nizozemce.

Související obsah

Pro české hráče to znamená velmi těžkého soupeře, který na turnaji vyhrál všechny tři zápasy, ale pro české fanoušky je to rozhodně skvělá zpráva. Stadion v Budapešti nabízí plných sto procent své kapacity a navíc není potřeba pro vstup do země žádná karanténa, stačí negativní test a vstupenka. Zápas Nizozemska s Českem se odehraje v neděli od 18:00.

Za posledních deset let se Češi s Nizozemskem utkali pouze dvakrát a v obou případech vyhráli. V kvalifikační skupině o EURO 2016 Češi vyhráli nejprve 2:1 a poté 3:2.

V Budapešti by se mohlo hrát později i finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.