Fotbal

Nizozemský kapitán nasadí duhovou pásku, po urážkách opustí hřiště

Nizozemský kapitán Georginio Wijnaldum
Zdroj: Profimedia

Stadion v Budapešti je ideálním místem pro konání zápasů Eura kvůli možné stoprocentní obsazenosti, jenže Maďarsko jako takové je kritizováno za svou homofobní politiku a fanoušci už způsobili několik kontroverzí. Nizozemský kapitán Georginio Wijnaldum dokonce hrozí, že s týmem opustí hřiště.

Nizozemský kapitán Wijnaldum proti Česku nastoupí s duhovou kapitánskou páskou. Tu si během šampionátu oblékl i německý kapitán Manuel Neuer.

"Není to jen proti Maďarsku. Ta páska znamená mnoho, protože my stojíme za diverzitou," uvedl hvězdný záložník. Na pásce bude mít ještě nápis: "Jedna láska" symbolizující, že láska by měla být pro všechny stejná bez ohledu na jejich preference.

Maďarští fanoušci už si stihli na turnaji znepřátelit několik hvězd. Francouzi Mbappé a Benzema byli údajně terči rasistických urážek a na nevhodná slova si stěžoval i Cristiano Ronaldo.

Související obsah

"UEFA by tu měla být pro hráče a dělat rozhodnutí. Nemělo by to zůstávat na hráčích. Hráči jsou často trestáni za to, že se brání, takže UEFA by v tomhle měla přijmou vůdčí roli," uvedl na adresu fanouškovských urážek.

Když by na něco podobného došlo i v zápase s Českem, Wijnaldum prozradil, že by se svými hráči klidně odešel ze hřiště. "Možná, že to bude ten případ, že odejdu ze hřiště, ale nejdřív si o tom promluvím s ostatními hráči," uvedla nová posila PSG.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události