EURO 2020

Kane páskou podpoří sexuální menšiny, Německo zvažuje pokleknutí

Anglický fotbalista Harry Kane
Anglický fotbalista Harry Kane | Zdroj: Profimedia

Angličané se připojují k Manuelovi Neuerovi a celému Německu. Kapitán Harry Kane navlékne duhové kapitánskou pásku, kterou již nosí německý brankář. Německo zvažuje i pokleknutí ve Wembley.

Z důvodu solidarity k Anglii plánují němečtí hráči pokleknout před utkáním, které se bude hrát v londýnském Wembley. Podobně to praktikovalo i Skotsko, které pokleklo jen před utkáním s Albionem. 

Harry Kane navíc navlékne duhovou kapitánskou pásku. Duhové barvy bojují pro rovnoprávnost gayů, leseb a dalších menšin. V průběhu šampionátu se toto téma hodně řešilo. Právě Německo chtělo bojovat proti homofobii maďarské vlády. 

Související obsah

Německo chtělo v posledním utkání skupiny proti Maďarsku rozzářit mnichovskou arénu do duhy, ale UEFA tento krok zamítla. Sama pak do stejných barev oblékla své logo. Aktuálně probíhá Pride Month, který bojuje proti zmíněné homofobii. 

Osmifinálový duel mezi Anglií a Německem se hraje ve Wembley od 18:00. Půjde o předposlední duel prvního kola vyřazovací části, vítěz vyzve lepšího z dvojice Švédsko - Ukrajina.

VIDEO: Stadion si nechal nasvítit třeba i německý Frankfurt: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události