EURO 2020

Ukrajina v euforii! O postupu rozhodla na konci prodloužení

O vítězství Ukrajiny rozhodl Artěm Dovbyk

Ukrajina postoupila do čtvrtfinále evropského šampionátu. V samotném závěru prodloužení rozhodl Arťom Dovbyk. Východoevropský tým tak využil přesilovku po ošklivém faulu Danielsona na Besedina. Švédsku nebylo nic platné, že během utkání trefilo několikrát brankovou konstrukci.

Na začátku se hrálo opatrně a oba celky se na startu dostaly do dvou zajímavých situací. Jaremčuk střílel placírkou jen do Olsena, na druhé straně rychlý Isak zakončoval milimetry vedle branky.

První branka padla po 27 minutách hry. Olexandr Zinčenko dostal povedený centr na levou stranu vápna, kde se nártem krásně prosadil a poslal Ukrajinu do vedení. Do konce poločasu Švédsko dokázalo vyrovnat, trefil se zpoza vápna Emil Forsberg a gólově se dotáhl na Patrika Schicka.

Lépe do druhého poločasu naskočilo Švédsko, Larsson to zkoušel z dálky, ale zařízení netrefil. Protiakci vzápětí zakončoval ve vápně Sergej Sydorčuk, ale míč se zastavil pouze na brankové konstrukci.

Opatrný fotbal se ale vůbec nehrál a oba týmy útočily. Isaak přistrčil míč na Forsberga, který stál proti jedinému obránci, přes kterého ovšem trefil taktéž pravou tyčku. Kulusevski si o pár minut později sběhl do vápna a levačkou nechal vyniknout brankáře Ukrajiny.