EURO 2020

Fanouškovy emoce nadchly internet. Dostal letenky a firmy mu trhají ruce

Fanouškovy emoce nadchly internet. Dostal letenky a firmy mu trhají ruce
Zdroj: Twitter/Spor Arena

Fotky a videa švýcarského fanouška Lucy Loutenbacha obletěly celý fotbalový svět. Jeho emoce v závěru utkání proti Francii se staly hitem internetu, což mu začíná nést ovoce. Švýcarská cestovní kancelář ho zadarmo dopraví na čtvrtfnále do Petrohradu a nabídku ke spolupráci dostal i od dalších firem, které jej chtějí sponzorovat.

Švýcarská média jej nazývají "Superfanouškem". Většina lidí, kteří se zajímají o fotbal, již na jeho fotky nebo videa jistě narazila. Pod příspěvky na sociálních sítích se shromažďovalo velké množství komentářů a lajků.

Loutenbach se asi nejspíš z legrace zeptal, kolik musí dostat reakcí, aby mohl do Petrohradu odletět na čtvrtfinálový zápas se Španělskem zadarmo. "Luco, ozvi se nám v soukromé zprávě a my ti tvůj sen splníme," zareagovala velmi rychle letecká společnost Swiss, která mu následně zajistila místo v letadle. Důvodem bylo to, že svými výrazy přesně vystihl pocity celé země. 

Ale to není zdaleka vše. Švýcarský fanoušek nyní dostává další nabídky na sponzorství od mnoha firem. Dokonce se má stát i jednou z tváří pro očkovací kampaň, s čímž Loutenbach souhlasil. 

Související obsah

Proč je Loutenbach tak oblíbený a žádaný? To vysvětlil švýcarský expert na marketing Felix Murbach. "Jeho emoce byly opravdové, velmi autentické. Superfanouška si lidé našli sami, nikdo ho nevyhledával. A v tom je rozdíl. Přesně tak to nyní na sociálních kanálech, jako je Instagram, funguje.“

Loutenbach sám sebe popisuje jako úplně obyčejného člověka a fanouška, který fandí trochu více zapáleně. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.