EURO 2020

Fanynka se hodila marod a v televizi ji viděly miliony lidí. Pak dostala padáka

Fanynka se hodila marod a v televizi ji viděly miliony lidí. Pak dostala padáka
Zdroj: Nina Farooqiová

Skotský fotbalista Bill Shankly kdysi řekl citát: Fotbal není záležitostí života a smrti. Je mnohem důležitější. Přesně tímto heslem se řídila anglická fanynka Nina Farooqiová, která se hodila v práci marod, aby mohla na fotbal. Naneštěstí se dostala do televizních záběrů. Její šéf ji pak ráno propustil.

Anglie žije fotbalem a fanoušci udělají takřka cokoliv, aby se dostali na stadion. Výjimkou není ani fanynka Farooqiová, jejíž kamarádka dostala volné lístky na semifinále s Dánskem. Zmíněná žena si vzala volno v práci z důvodu nemoci. 

Sama ovšem nečekala, že se po gólu Harryho Kanea objeví v televizi, kde ji samozřejmě zahlédne nadřízený, jenž jí dal volno. "Mám smíšené emoce. Postoupili jsme do finále, stále jsem nadšená, ale zároveň jsem přišla o práci," uvedla sedmatřicetiletá žena pro Telegraph.

Související obsah

Fanynka nevěřila, že by dostala ve středu volno v práci, protože její firma měla málo zaměstnanců. Farooqiová byla nervózní z toho, že měla lístek přímo za branku, ale věřila se, že se v zaplněném Wembley ztratí. 

"Byly jsme ve všech zprávách, můj obličej byl na každé televizní obrazovce po celém světě - mám přátele z Austrálie a Ameriky, kteří mi říkali, že mě viděli," pokračovala. "Můj telefon vybuchl. Celý svět mě viděl oslavovat," zakončila rozhovor. 

VIDEO: Fanoušci Anglie slavili postup do finále v ulicích do rána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události