EURO 2020

Southgate před finále promluvil k fanouškům: Respektujte soupeře

Southgate před finále promluvil k fanouškům: Respektujte soupeře
Zdroj: Profimedia

V posledních zápasech na turnaji si angličtí fanoušci neudělali zrovna dobrou pověst, když bučeli v době, kdy hrála národní hymna soupeře. Anglický fotbalový svaz za to musí dokonce zaplatit i pokutu. Trenér Anglie Gareth Southgate ale fanoušky Albionu vyzval, aby si to ve finálovém utkání proti Itálii odpustili.

Pro Anglii se jedná o historicky důležitý zápas. Poprvé po 55 letech se dostala do finále velkého mezinárodního turnaje, ale pověst jim kazí jejich vlastní fanoušci, kteří se před utkáním nechovají úplně sportovně. "Je důležité, aby fanoušci vždy projevovali soupeři respekt," nechal se slyšet trenér Albionu před zápasem.

"Můžeme zastračit soupeře bučením během zápasu, ale při hymně je to úplně něco jiného. Nemyslím si, že týmu nějak pomůže, když budou fanoušci bučet při hymně soupeře," vysvětlil svá slova Southgate.

Související obsah

Za nesportovní chování fanoušků byla Anglie již na turnaji potrestána. V semifinále proti Dánsku si fanoušci opět neodpustili bučení během hymny soupeře, ale navíc oslňovali laserem dánského brankáře Schmeichela před pokutovým kopem, kterému čelil v prodloužení. UEFA za to Anglii napařila pokutu ve výši 30 tisíc EUR (772 tisíc korun).

Takhle fanoušci Anglie slavili postup do finále

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události