EURO 2020

Itálie na nohou! Slaví se všude, zraněný Spinazzola hrdinou

Velké italské oslavy začaly ve Wembley hned po skončení utkání mezi hostující reprezentací a Anglií. Zatímco Angličané odcupitali velice zklamaní do kabiny, Italové na hřišti velice dlouho slavili.

Hned po páté penaltě Anglie, na kterou šel mladičký Saka, přišly velké oslavy Azzuri. Hráč Arsenalu nechal vyniknout brankáře Donnarummu, který emotivně neslavil, ale počkal na spoluhráče, kteří mu naskákali na záda. 

Na hřišti byly k vidění slzy z obou táborů. Pouze Italové ale měli slzy štěstí, včetně Jorginha, který neproměnil pátou penaltu, ale nakonec to nevadilo. Jako první si šel pro medaili Leonardo Spinazzola, který se během turnaje zranil a skončil o berlích. 

Nebylo to ale první gesto naprosto skvěle fungujícího týmu. Poté, co sympatický obránce Chiellini zvedl stříbrný pohár nad hlavu, šli Italové slavit s fanoušky. Zraněný Leonardo Spinazzola skončil na zádech spoluhráčů, aby společně s nimi mohl poskakovat s fanoušky. 

Související obsah

Velice vtipný byl i Leonardo Bonucci, který do kamery dvakrát pořádně zařval: Its Coming to Rome, což v překladu znamená, že pohár jde do Říma. Šlo o menší parodii na anglickou fotbalovou písničku. Stejnou písničkou znělo i Wembley několik desítek minut po utkání.

Velké oslavy se odehrály i v Římě, kde nebylo povoleno sledovat utkání na veřejných místech. Až na výjimky, jedna byla v hlavním městě, kde po rozhodující brance propukla obrovská radost.

 

Související obsah

Záběry z Itálie ukazují plné ulice lidí i auta, které usilovně troubí. Všude jde vidět vlajka vítězného týmu evropského šampionátu. Fanoušky lze vidět i v legendární fontáně Piazza Navona. Noc nejen v Římě bude jistojistě dlouhá. 

VIDEO: Anglie chtěla evropský titul, fandilo se všude, v doverských útesech dokonce proběhlo promítání hymny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události