Fotbal

Neúspěšní střelci čelí rasismu. Nechutné útoky řeší svaz i policie

Zklamaný Marcus Rashford
Zdroj: Profimedia

Celá Anglie žila poslední týdny fotbalovým mistrovstvím Evropy, takže neúspěch v penaltovém rozstřelu ve finále pochopitelně zklamal a rozlítil mnoho fanoušků. Někteří svou reakcí ale překročili pomyslnou hranici, když neúspěšným střelcům zahltili sociální sítě rasistickými nadávkami.

První dva exekutoři Kane a Maguire své penalty proměnili, jenže zbylé tři anglické pokusy Rashford, Sancho a Saka zahodili. Neúspěšné střelce spojuje tmavá barva pleti, čehož se někteří fanoušci chytili a trojici hráčů poslali rasistické nadávky.

"Nemůžeme si být jistější, že po někom, s tak odporným chováním, nechceme, aby podporoval náš tým. Uděláme vše, co budeme moci, abychom podpořili dotčené hráče a budeme žádat ten nejtvrdší možný trest pro všechny, kdo jsou za tyto útoky zodpovědní," napsala ještě v noci z neděle na pondělí anglická fotbalová asociace.

Během noci také reagovala policie. "Toto urážení je naprosto nepřijatelné, nebude tolerováno a bude se to vyšetřovat," uvedla policie na Twitteru, kde informovala, že o četných urážkách ví.

Související obsah

Všichni tři mladí fotbalisté prožívají jedny z nejtěžších okamžiků v životě, jelikož zklamali celý národ a rasistické nadávky jim na náladě nijak nepřidají. Naštěstí se dočkali i velké podpory. Například bývalý reprezentant Rio Ferdinand napsal: "Všichni kluci, kteří jste se odvážili jít na penaltu, jsem na vás hrdý. Chce to spoustu kuráže vystoupit v takovéto vypjaté situaci." Poté označil všechny tři neúspěšné střelce a smekl před nimi.
 

V Itálii po penaltovém rozstřelu propukla obrovská radost:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události