EURO 2020

Policie v Británii pracuje. Zatkla čtyři lidi, kteří rasisticky uráželi hráče

Policie v Británii pracuje. Zatkla čtyři lidi, kteří rasisticky uráželi hráče
Zdroj: Profimedia

Čtyři lidé byli zatčeni za rasistické urážky anglických fotbalistů, kteří ve finálovém zápase evropského šampionátu neproměnili pokutový kop. Ve čtvrtek o tom informovala britská policie.

Na vyhledávání lidí, kteří psali na sociálních sítích nenávistné komentáře na adresu Bukaya Saky, Jadona Sancha a Marcuse Rashforda, se zaměřuje speciální tým. Zatím se jim podařilo vypátrat čtyři lidi, ale vyšetřování dále pokračuje. 

Do boje proti online násilí se zapojila i britská vláda, která přislíbila, že dohlédne na to, aby nenávistné komentáře byly ze sociálních sítích co nejdříve smazány, jinak proti sociálním sítím podniknou potřebné kroky. 

Související obsah

"Velmi úzce spolupracujeme s platformami sociálních sítí, která dodávají data o to, jak se celá situace vyvíjí," řekl vrchní strážník Marc Roberts, který zodpovídá za problémy, které se v Británii stanou ve fotbalovém prostředí. 

"Pokud zjistíme, že máte na svědomí nějaké rasistické urážky, tak vás vystopujeme a budete čelit následkům, které si za své ostudné chování zasloužíte," varoval všechny Roberts.

Anglie řeší po prohraném finále mistrovství Evropy chování svých fanoušků

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události