EURO 2020

Známý anglický komik přestřelil: Černí kluci neumí kopat penalty

Známý anglický komik přestřelil: Černí kluci neumí kopat penalty
Zdroj: Profimedia

Tak tohle se mu nepovedlo. Slavný anglický stand-up komik Andrew Lawrence, který dříve pracoval v BBC, pořádně přepálil. Na svoji sociální síť totiž napsal, že hráči tmavé pleti neumí kopat penalty. Později se to snažil zachránit zdůvodněním, že všichni bílí hráči proměnili, ale málo platné. Snesla se na něj velká vlna kritiky.

Anglická fotbalová reprezentace opět nedosáhla na zlaté medaile, když ve finále nestačila v penaltovém rozstřelu na Itálii. Hráči Anglie neproměnili poslední tři pokutové kopy, když se neprosadili Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, které spojuje, že jsou tmavé pleti.

Což bylo zároveň i vysvětlení pro anglického komika, když na svoji sociální síť napsal. "Vidím, že to tu zasáhlo opravdu hodně lidí. Je mi líto, že černí kluci neumí kopat penalty."

Související obsah

Nebylo to ale poslední kontroverzní prohlášení, které se na Twitteru z jeho klávesnice objevilo. "Kdyby radši trénoval svoje penalty a děti hladověly," napsal na adresu Marcuse Rashforda, který behem pandemie pomáhal dětem a mladistvým se zajištěním potravy.

Kritické reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. "Velmi gratuluji Andrew Lawrencovi, že sám sebe dnes ukončil. Skvělá práce," napsal jeden z uživatelů.

Přes negativní vzkazy od fanoušků by se asi dokázal přenést, ale tímto počinem výrazně ohrozil i svoji kariéru. Britské kulturní kluby zareagovaly vskutku rychle a zrušily všechna Lawrencova vystoupení. Navíc se od něj distancovala i agentura RBM Comedy, která jej zastupovala. 

Související obsah

"Vím, že vás to asi nebude moc zajímat, ale Chesham Comedy Club netoleruje rasismus v jakékoliv formě, takže prosím považujte vaše vystoupení u nás za zrušené," napsal předseda klubu Chesham Comedy Club v Buckinghamshire.


Anglie řeší po prohraném finále mistrovství Evropy chování svých fanoušků

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události