LOH Tokio 2021

Olympiáda přišla o dalšího favorita, vzpěrače vyřadil doping

Brazilský vzpěrač Fernando Reis
Zdroj: Profimedia

Letní olympijské hry v Tokiu začnou za pár dní, ale dopingových skandálů přibývá již nyní. Do Tokia nakonec ani neodletí jeden z favoritů na medaili ve vzpírání.

Fernando Reis měl odjet na své třetí olympijské hry a v kategorii do 105 kg měl dobrou šanci vylepšit své páté místo z Ria, jenže do Japonska nakonec vůbec neodletí.

Brazilský olympijský výbor totiž prozradil, že Fernando Reis byl v červnu pozitivně testován na zakázaný růstový hormon v přestávce mezi závody.

"Sportovec je vyloučen z delegace, která bude soutěžit na olympijských hrách v Tokiu," uvedl brazilský olympijský výbor. "Chceme utužit náš závazek k očištění sportu, zatímco pokračujeme ve školících programech na boj proti dopingu," shrnul dále brazilský výbor.

Související obsah

Reisův právní zástupce popřel jakékoliv užití dopingu, ale to už vzpěrači nepomůže. Trojnásobný vítěz panamerických her se na letošní olympiádu nepodívá.

Související obsah

31letý vzpěrač není prvním favoritem na medaili, který kvůli dopingu přišel o účast, stejný osud potkal i americké běžkyně Shelby Houlihanovou a Sha'Carri Richardsonovou, doping také vyřadil obhájce zlata z Ria ukrajinského gymnastu Olega Verňajeva.

Kvůli řádícímu koronaviru budou letošní olympijské hry bez fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události