šipky

Famózní Bergh míří za obhajobou. V cestě mu ale stojí Price

Gerwyn Price potvrdil roli světové jedničky a v osmifinále World Matchplay porazil Jonnyho Claytona, který má v posledních týdnech výbornou formu. Rob Cross překvapivě končí. Vítěz tohoto turnaje z roku 2019 nestačil na krajana Callana Rydze, kterému patří až 54. místo světového žebříčku. Naopak roli lehkého favorita potvrdil Krzysztof Ratajski, který porazil Lukea Humhriese. Na závěr hracího dne předvedl skvělý výkon Dimitri van den Bergh, který s průměrem 103 porazil Davea Chisnalla.

Cross do zápasu sice nevstoupil moc dobře a jako první ztratil podání, ale pak zabral a dostal se do vedení 5:2. Následujících pět legů mu ale vůbec nevyšlo, a to ho stálo celý zápas. Všechny je totiž prohrál a Rydz se tak dostal do rozhodujího náskoku o dva legy.

Cross se sice snažil dotahovat, ale marně. Za stavu 8:9 měl sice bývalý mistr světa šanci na srovnání, ale Rydz předvedl parádní zavření 170, čímž Crosse poslal do kolen a v následujícím legu zápas uzavřel.

Související obsah

Luke Humphries sice v prvním kole překvapil výhrou nad Jamesem Wadem, ale na Ratajského už nestačil. Zkušený Polák se dostal velmi rychle do vedení 4:0, poté Humphries zápas sice zdramatizoval a snížil na 4:5, ale to bylo od Angličana vše. Od té doby uhrál do konce zápasu pouze jeden leg a odnesl si porážku 5:10.

Velmi zajímavý a dramatický duel měl být mezi Pricem a Claytonem. Světová jednička ale na terči naprosto dominovala. Od vyrovnaného stavu 3:3 nepovolila Claytonovi ani jeden leg a vyhrála 11:3. S průměrem přes 101 bodů na tři šipky potvrdil roli jednoho z velkých favoritů celého World Matchplay.

Související obsah

Nádherný zápas na konec úterního programu nabídli Dimitri van den Bergh a Dave Chisnall. Prvních devět legů si ani jeden z hráčů nedokázal udržet podání a k vidění byl jeden brejk za druhým. Prvním úspěšným byl mladý Belgičan, ale o náskok 6:4 vzápětí zase přišel a Chisnall se dostal poprvé v zápase do vedení, a to 7:6.

Bergh na to ale zareagoval skvěle. Ovládl další čtyři legy a v tom následujícím mohl zápas uzavřít stylovými 167 body, ale třetí šipkou jen těsně minul bull. V následující hře už ale nezaváhal a se skvělým průměrem přes 103 bodů vyhrál 11:8. I nadále tak může snít o obhajobě titulu. Další překážkou mu bude světová jednička Gerwyn Price.

Související obsah

Úterní osmifinálové zápasy World Matchplay:

R. Cross - C. Rydz 8:11

L. Humhries - K. Ratajski 5:10

G. Pryce - J. Clayton 11:3

D. Bergh - D. Chisnall 11:8

Michael Van Gerwen postoupil do osmifinále World Matchplay

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události