LOH Tokio 2021

Vondroušová vyzve Bertensovou, ostatním Češkám v Tokiu los přál

Vondroušová vyzve Bertensovou, ostatním Češkám v Tokiu los přál
Zdroj: Profimedia

Tenisový turnaj na olympijských hrách byl rozlosován a k největším českým nadějím na medaili byl příznivý. Z nasazených Češek se rýsuje těžká soupeřka pro druhé kolo pouze Karolíně Plíškové, nenasazená Vondroušová v prvním kole narazí na Kiki Bertensovou.

Senzace letošní sezony Barbora Krejčíková v prvním kole narazí na Kazašku Zarinu Dijasovou. V případě postupu následně vyzve Ukrajinku Jastremskou, nebo Kanaďanku Fernandezovou. První nasazenou hráčkou, kterou může potkat, je Belinda Bencicová.

Petra Kvitová má také příznivý los, začne proti 92. hráčce žebříčku Italce Paoliniové. Následně může narazit na Srbku Jorovičovou, nebo Belgičanku Van Uytvanckovou. Z nasazených hráček může narazit ve třetím kole na Španělku Muguruzaovou.

Karolína Plíšková v prvním kole vyzve zkušenou Francouzku Alizé Cornetovou. V druhém kole už má ale o něco složitější los. Letos skvěle hrající Ons Jabeurová by neměla mít problém s Carlou Suárezovou Navarrovou. V třetím kole by mohla Plíšková narazit na jedenáctou nasazenou Američanku Bradyovou.

 

Související obsah

To Markéta Vondroušová má jakožto nenasazená hráčka nejtěžší soupeřku v prvním kole, v něm se totiž utká s Kiki Bertensovou, 21. hráčkou světa. Při případném postupu by rodačka ze Sokolova narazila na vítězku zápasu Buzarnescuová - Riskeová.

Jediný mužský zástupce českého tenisu Tomáš Mácháč v prvním kole narazí na Portugalce Joao Sousu, jemuž patří 137. místo žebříčku. Pokud Mácháč postoupí, pravděpodobně vyzve osmého nasazeného Diega Schwartzmana. Ten by s Peruáncem Varillasem neměl zaváhat.

 

Související obsah

V ženské čtyřhře bude mít Česko dvojnásobné zastoupení. Krejčíková se Siniakovou jsou nasazenými jedničkami a v prvním kole narazí na Tchajwanky z konce druhé stovky deblového žebříčku. Plíšková s Vondroušovou se utkají s Číňankami Čengovou a Duanovou.

Letos hraje v parádní formě především Barbora Krejčíková, díky tomu se už přiblížila první světové desítce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události