LOH Tokio 2021

Nakažených z charterového letu přibývá, ČOV zahájil vyšetřování

Nakažených z charterového letu přibývá, ČOV zahájil vyšetřování
Zdroj: Twitter - Český olympijský tým

Speciální charterový let z Prahy do Tokia, který převážel část české olympijské výpravy, se stal osudným několika sportovcům. V posledních dnech mělo pozitivní test na covid hned několik cestujících z tohoto letu, a tak Český olympijský výbor (ČOV) zahájil vyšetřování celého případu.

"ČOV bere situaci maximálně vážně a hned od začátku přijal veškerá nutná opatření k minimalizaci rizika pro zúčastněné členy týmu. Vedení výpravy aktuální stav řeší v souladu s japonskými organizátory a úřady intenzivně téměř 24 hodin denně," napsal výbor ve své tiskové zprávě.

Jako první byl pozitivně testován jeden z lékařů, ale ani jeho izolace v Tokiu už nepomohla, pozitivní test na covid později měli také trenér plážových volejbalistek Simon Naush, beachvolejbalista Ondřej Perušič a stolní tenista Pavel Širuček.

"Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval okamžitě zahájil vyšetřování, které povede společně s místopředsedou ČOV Filipem Šumanem. Dohlížet na jeho průběh bude ombudsman ČOV Alexander Károlyi. Toto vyšetřování se konkrétně zaměří na to, zda byla dodržena všechna bezpečnostní opatření proti šíření nemoci COVID-19 před, v průběhu a po charterovém letu a jestli někteří jednotlivci při cestě nezanedbali své povinnosti," stojí dále v tiskové zprávě.

Ředitel komunikace Českého olympijského výboru Tibor Alföldi pro Seznam zprávy přiznal, že během letu skutečně k porušení pravidel došlo. Z letadla se navíc objevily fotky, kde cestující nemají respirátory ani roušky a vesele pózují.

Výsledek vyšetřování by měl ČOV zveřejnit do čtrnácti dnů, do té doby nechce případ více komentovat, aby měli sportovci dostatečný klid na své výkony.

Související obsah

Pozitivní antigenní test měli podle ČOV dva další sportovci, kteří čekají na výsledky PCR testu, jednou z nich by údajně měla být Markéta Nausch Sluková. Pozitivních případů z onoho letu tak stále přibývá a nikdo neví, kdy se tato série špatných zpráv zastaví.

Zatím posledním českým sportovcem s potvrzeným koronavirem je Pavel Širuček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události