LOH Tokio 2021

Choupenitch po medaili: Brečel jsem, směji se, mám prázdno v hlavě

Alexander Choupenitch s olympijskou medailí
Zdroj: Profimedia

Životní úspěch zaznamenal na olympijském turnaji v Tokiu šermíř Alexander Choupenitch. V soutěži fleretistů vybojoval bronzovou medaili, o které prohlásil, že má pro něj cenu zlata.

Český šermíř byl do turnaje nasazen jako celková devatenáctka, takže mezi hlavní favority na medaili nepatřil, o to větší měl radost ze zisku cenného kovu.

"Mísí se ve mně úplně všechno, před chvílí jsem brečel, teď se směju. Tohle bude chvíli trvat, než to vstřebám, protože jsem do toho dal strašně moc práce, stejně tak lidi kolem mě. Já jsem strašně rád, že i když to není zlato, tak pro mě to je jako zlato," uvedl pár chvil po životním úspěchu pro Radiožurnál.

"Samozřejmě budu bojovat dál a budu se snažit být ještě o další a další stupínek výš, ale teď jsem strašně rád a jsem strašně unavený, protože každý ten zápas byl neskutečný. Je skoro devět hodin a já jsem od 6:30 na nohách. Všechny ty zápasy v jednom dni… strašně moc emocí… nevím, jak dneska usnu," pokračoval v emotivním proslovu.

 

Související obsah

Choupenitch prohrál své semifinále s pozdějším vítězem z Hong Kongu, ale i když měl před medailovým zápasem minumum času, našel způsob jak se na něj připravit: "Já jsem úplně všechno změnil. S trenérem jsme si řekli, že ten semifinálový zápas rozebereme potom, že teď je tu zápas, který je důležitý. Vyměnil jsem všechno oblečení, vzal jsem si nové triko, nový fleret, napil jsem se jinak vody, šel jsem na jiný záchod a cítil jsem se čerstvě. Věděl jsem, že teď je tu zápas, který musím vyhrát a jsem velmi rád, že ten turnaj končím vítězně, protože končím s příjemnou emocí."

Náročný den českého šermíře vysílil fyzicky i psychicky. "Mám prázdno v hlavě a jsem strašně unavený. Jediné, co cítím, je, že mě bolí nohy," prozradil ke konci rozhovoru.

 

Související obsah

Ačkoliv na jeho turnaj, jakožto na celou olympiádu, nemohli fanoušci, částečnou podporu slyšel. "Fandili mi Kanaďani, můj fyzioterapeut i můj trenér, který hodně řve, takže ono to tu halu naplní," nastínil, že nebojoval v úplném tichu.

Vedle šermu se Choupenitch věnuje také hudbě, tohle je jeho videoklip:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události