LOH Tokio 2021

Lékaři měli být naočkování, myslí si nakažený olympionik Ondřej Perušič

Lékaři měli být naočkování, myslí si nakažený olympionik Ondřej Perušič
Ondřej Perušič Zdroj: profimedia.cz

Plážový volejbalista Ondřej Perušič je jedním z českých olympioniků, který byl pozitivně testován na koronavirus a nyní v karanténě čeká, zda vůbec bude moci do olympijského turnaje nastoupit. Vinu za své nakažení neháže pouze na ČOV a přiznává, že všichni se mohli chovat zodpovědněji.

Perušič byl prvním z českých sportovců, u koho byla potvrzená nákaza koronavirem. U něj však narozdíl od ženských beachvolejbalistek stále existuje šance, že se do turnaje bude moci zapojit.

"To, že je v rámci našeho letu poměrně hodně nakažených, ukazuje na to, že se některé věci mohly udělat lépe. Na druhou stranu bychom se asi neměli zbavovat zodpovědnosti my jako sportovci. Mohli jsme mít více informací či přísnější pravidla, ale je také na nás, abychom si ta pravidla určovali a dodržovali, neměli bychom jen čekat, že nás někdo bude každých pět minut kontrolovat, jestli děláme všechno tak, jak máme. Ta odpovědnost je tedy asi sdílená," neshazuje Perušič vinu pouze na ostatní v rozhovoru pro TV Nova.

Sám Perušič si myslí, že sportovci by měli být před takto hromadnou akcí, jakou je olympiáda, povinně očkovaní. "Tím, že je očkování dobrovolné, tak to naráží na zajímavou otázku, jestli vyloučit z výpravy sportovce, který třeba může bojovat o medaile právě proto, že se nedá očkovat. To mi asi nepřísluší, abych do toho nějak dál mluvil," nechtěl se pouštět do hlubších úvah.

Související obsah

"V případě lékařů si myslím, že by všichni měli být naočkovaní. Teď bych rád nechal stranou, že se bavíme o člověku, který byl pozitivně testovaný, a který byl možná první, kdo s tím virem přišel do letadla. Je to prostě jedna velká akce a všichni bychom měli být naočkovaní, abychom se nenakazili, ať už my sami nebo abychom nenakazili další," přidal svůj názor na věc.

Perušiče čekají ještě minimálně čtyři dny karantény a poté bude záležet na výsledcích testů. Pokud by vše dopadlo dobře, mohl by ještě s Davidem Schweinerem na olympijském turnaji soutěžit.

Související obsah

Čeští sportovci se s nejvyšší pravděpodobností nakazili v letadle cestou do Tokia, kde byl po přistání jako první pozitivně testovaný lékař Vladimír Voráček. Poté měli pozitivní test také trenér Simon Nausch, jeho žena Markéta Nausch Sluková a stolní tenista Pavel Širuček.

Český olympijský výbor zkritizoval i předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události