LOH Tokio 2021

Medaile není to nejdůležitější, šlo hlavně o výkon, přiznal Prskavec

Zlatý medailista z olympijských her v Tokiu Jiří Prskavec už je zpátky v Česku a zavítal také do Snídaně s Novou. S kým zlato oslavil, jaká motivace přišla před finálovým dnem?

"Ještě jsem to nedokázal v hlavě vstřebat. Od závodu se událo tolik věcí, že jsem neměl ještě čas si sednout, odpočinout si a nechat si to projít hlavou," prozradil Prskavec.

"Vyhrát olympiádu byl vždycky můj tajný sen a jsem rád, že jsem si ho splnil. Mám z toho opravdu radost a jsem v obrovské euforii," neskrýval emoce zlatý olympijský medailista.

Jak sám ale říká, medaile není úplně to nejdůležitější. "Hlavní je, že jsem dokázal předvést takový výkon pod takovým tlakem. V životě jsem nebyl v takhle těžké roli. Ještě jak jsem vyhrál semifinále, tak jsem si tím trošku zavařil," smál se mělnický rodák.

Související obsah

Jedním z příběhů letošní olympiády je zisk zlaté zlaté medaile Jiřího Prskavce a Lukáše Krpálka v jediný den. "My jsme si s Lukášem vyměnili ještě den před našimi závody pár zpráv a řekli jsme si, že to bude náš den," usmíval se 28letý slalomář.

"Když jsem dojel, tak až pak jsem zjistil, že on taky vyhrál. Já měl nějaké blbé informace předtím. Myslel jsem, že mám ještě půl hodinku a kouknu se na něj, ale on už měl po. Ale pak, když jsme se potkali ve vesnici, tak to bylo neuvěřitelné. Nedokážu si představit lepší den. Napsat si o den dřív, že to bude naše a následně to opravdu vyhrát," rozplýval se dnes už dvojnásobný medailista z olympijských her.

Související obsah

Prskavec také popsal atmosféru, která panovala na vodním kanálu. "Když jsou plné tribuny, je to něco nádherného. Škoda, že tady nemohla být alespoň třetina. Já jsem takovou tribunu, jaká byla v Tokiu, ještě nikdy neviděl," přiznal dvojnásobný mistr světa.

"Oni tam i fanoušci byli, ale nemohli do areálu. Před branami bylo třeba 2 tisíce Japonců, kteří fandili, nic neviděli a koukali na závod na telefonech. Já měl štěstí, že se na mě přišla podívat spousta českých sportovců, takže kotel jsem tam měl," byl rád otec dvou synů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události