Tiraspol má blízko do Ligy mistrů. Monako je v problémech

Hned dva zápasy úterních předkol Ligy mistrů nabídly překvapivé výsledky. Monako doma prohrálo se Šachťarem 0:1 a Šerif Tiraspol převálcoval Dinamo Záhřeb 3:0. Ve třetím zápase nepříznivý výsledek Salcburk odvrátil až v samém závěru.

Monako, které ve třetím předkole vyřadilo pražskou Spartu, bylo i v utkání proti druhému týmu ukrajinské ligy favoritem, jenže bude muset po prvním zápase dohánět ztrátu.

Jediný gól utkání vstřelil už v 19. minutě Pedrinho, když středem hřiště obešel několik obránců a následně překonal bezmocného brankáře domácích.

V následující desetiminutovce si Monako vytvořilo tři velké šance, ale Badiashile, Ben Yedder ai Volland se gólově neprosadili. Monaco ale i nadále bušilo do hostujících vrat. Po přestávce si míč skvěle zasekl Golovin, následně vypálil, ale jeho střelu Trubin vytáhl na roh. O osm minut pozdějí se sám před brankářem neprosadil ani Ben Yedder.

Asi největší šanci si domácí vytvořili v 82. minutě, ale Diop trefil pouze tyč. Šachtaru se tak podařilo ubránit hodně cennou výhru, která jim dává slušné šance do odvety.