Motosport

Bottas se loučí s Mercedesem. Hamiltona bude nahánět v Alfě Romeo

Je to oficiální. Valtteri Bottas po sezóně opustí stáj Mercedesu a usedne za volat Alfy Romeo. Se švýcarským týmem podepsal několikaroční smlouvu.

Veterán formule 1 aktuálně jezdí za Mercedes, kam přišel v roce 2017. Soupeření s Lewisem Hamiltonem o pozici týmové jedničky bylo měsíce předmětem diskuze, ale té je nyní konec. Bottas od příští sezóny změní působiště.

 

Změna je nyní oficiálně potvrzená jak samotnou stájí, tak organizátory závodu. V Alfě Romeo zaujme místo dalšího veterána Kimiho Räikkönena, který na konci sezóny ukončí kariéru. Otázkou zůstává, kdo nahradí Bottase za volantem Mercedesu. Jedna z možností je mladičký George Russell.

 

“Jsem vděčný za důvěru od týmu a nemohu se dočkat, až mu ji splatím. Nikdy jsem nebyl tak hladový po výsledcích a až ten čas přijde, tak i pro vítězství,“ komentoval nové angažmá 32letý Fin.

Související obsah

Bottas jezdí nejprestižnější závody světa od roku 2013, kdy začínal u stáje Williams. Celkem se zúčastnil 170 závodů, 63krát stál na pódiu a v sezonách 2019 a 2020 se stal dokonce vicemistrem světa. Aktuálně je v průběžném pořadí letošní sezóny třetí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motosport

Důležité Události