Fotbal

Plzeň bude mít do konce roku nového majitele. Šádek v týmu zůstává

Plzeň bude mít do konce roku nového majitele. Šádek v týmu zůstává

O tom, že Plzeň hledá nové investory, se spekuluje už dlouho. A ti by měli přijít do konce letošního kalendářního roku. Potvrdil to generální ředitel a majitel klubu Adolf Šádek, který zároveň ubezpečil, že v klubu zůstává a nemá zájem vstoupit do Zbrojovky Brno.

Šádek převzal Plzeň po Tomáši Paclíkovi a nyní to vypadá, že se konečně dočká nových investorů, po kterých západočeský celek dychtí už dlouho. A to i s ohledem na to, že Viktorka je letos, stejně jako v předchozích dvou letech, opět bez evropských pohárů a klubový rozpočet tak dostal další tvrdou ránu. A podle slov Šádka chce být Plzeň i nadále konkurenceschopná především Spartě a Slavii.

"Že jsme jim schopni konkurovat sportovně, jsme viděli teď o víkendu. Přesně proto, abychom byli schopni konkurovat i jinak, probíhá jednání o vstupu nového investora. Chceme, aby Viktorka byla nadále silná, mohla se držet moderních trendů. Tím neříkám, že chceme mít stejný rozpočet jako Slavia nebo Sparta, ale v každém případě chceme být konkurenceschopní," řekl Šádek na speciální tiskové konferenci před výročním zápasem s Českými Budějovicemi. Plzeň slaví 110 let a proti Jihočechům nastoupí ve speciálních retro dresech.

Související obsah

"Jednání s investory probíhají, do konce kalendářního roku by měl být ten proces ukončený," doplnil Šádek. Ten zároveň vyvrátil spekulace, že by měl klub opustit a vstoupit do Zbrojovky Brno. "Jsem přesvědčený, že tady zůstanu. Zrovna včera jsem se z Brna vrátil a situace na dálnici D1 mě znovu přesvědčila, že tam nebudu jezdit často," prohlásil s humorem plzeňský majitel.

"Mám pocit, že jsem se pro Viktorku skoro narodil. Ty úspěchy, kterých jsme tady dosáhli, se nikdy nepřejí. Máme v sobě touhu vítězit, jako klub jsme tak nastavení. Kdo z hráčů to nepochopí, nemůže tady hrát. Podobně to mají i zaměstnanci včetně mě," pokračoval Šádek.

"Přál bych si, aby byl klub stejně úspěšný jako v poslední dekádě. Ano, bude to obrovsky těžké, ale rád bych, aby dál psal historii vlastní rukou," pronesl jasné přání Šádek.

Související obsah

"Ono to je spíš tak, že když si nějaký sen splním, chci to prožít znovu. Ale pořád je toho spoustu, co se nepovedlo. Třeba jsme nikdy nezískali double, nevyhráli jsme ligu třikrát za sebou. Některé sny jsou odvážné, ale to byly, i když jsem do Plzně přicházel. Dodnes vidím obličej Davida Limberského, když jsem mu před těmi deseti lety řekl, že bych chtěl získat mistrovský titul a hrát evropské poháry," vzpomíná generální ředitel.

Letošní sezona se od těch minulých plzeňských liší. Západočeši totiž neohlásili útok na titul. "Letos jsme o titulu výjimečně nemluvili. Říkali jsme, že chceme být v první šestce, abychom mohli hrát o evropské poháry. Ano, sobotní zápas se Spartou byl skvělý, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Jak jsou naši kluci schopní podat fantastické výkony, tak zrovna tak to pak v dalším zápase dokážou sami znehodnotit. Já tedy doufám, že si hlavně dokázali, že pokud ke každému zápasu přistoupí takhle, jsou schopní porazit kohokoliv," zakončil Šádek.

Fotbalová Plzeň před sezónou představila úplně nové dresy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.