Motorsport

Bottas slaví první letošní vítězství. V čele mistrovství je opět Verstappen

Valtteri Bottas Zdroj: Profimedia

Další závod mají za sebou piloti formule 1. Tentokrát se jelo v Turecku, kde nakonec vítězství slaví Fin Valtteri Bottas. Druhý skončil Max Verstappen, který se tak posunul zpět do čela šampionátu.

Bottas díky penalizaci Lewise Hamiltona startoval z pole position, kterou v podstatě bez problémů na mokré trati obhájil. Naopak sedminásobný mistr světa kvůli výměně motoru musel startovat o deset pozic níže, což znamenalo, že do závodu vyjel až z 11. místa.

V průběhu závodu se dokázal prokousat dopředu a tvrdé bitvy sváděl především se Sergio Pérezem. Nakonec ho udolal, ale s Charlesem Leclercem už si neporadil a po 58 kolech projel cílem až na pátém místě.