Slavii nepřipravil o výhru ani gól Stocha, Jablonec se stále trápí

Slavia se proti Liberci vrátila na vítěznou vlnu, když ji o tři body nepřipravil ani gól Miroslava Stocha, který v klubu dříve působil. Slovácko vyhrálo na hřišti Baníku Ostrava. Naopak Jablonec se stále trápí a jeho ztráta na čelo se opět prohlubuje po remíze 2:2 s Českými Budějovicemi. Mladá Boleslav sice prohrávala doma s Bohemians ale čtyřmi góly skóre otočila.

Slavia v minulém kole poprvé po 54 zápasech prohrála, když v derby nestačila na pražskou Spartu. Proti Liberci si tak potřebovala spravit chuť. Trenér Trpišovský se ale musel obejít bez Tomáše Holeše, ale aspoň se mu uzdravil Taras Kačaraba. Jako druhý stoper nastoupil Hromada a do brány se opět vrátil Ondřej Kolář.

V prvním poločase byli hosté z Liberce nebezpeční. Matoušek se slávistickou obranou prokličkoval ke střele, ale Kolář jeho pokus vyrazil na roh. Poslat svůj tým do vedení mohl ve 34. minutě Havelka, ale z deseti metrů vysoko přestřelil Kolářovu branku.

A tak jako první udeřili domácí. Stanciu vystřelil zpoza šestnáctky, ale Knobloch míč vyrazil přímo před sebe, kde čekal Alexander Bah, jenž hlavou rozvlnil síť. Do vedení o dva góly se Slavia dostala v 67. minutě. Po Krmenčíkově centru z pravé strany se do zakončení procpal Kuchta, jenž střelou na zadní tyč překonal Knoblocha podruhé.

O pár minut později se Severočechům podařilo snížit a zasloužil se o to Misroslav Stoch, který ve Slavii dříve působil a na hřišti byl pouhých pět minut. Po kombinaci s Rabušicem a Havelkou vystřelil z deseti metrů a překonal Koláře. Vítězství si ale domácí vzít nenechali. V 81. minutě se hlavou po Stanciově rohu prosadil Olayinka.

Slavia se tak díky výhře vrátila na druhé místo v tabulce.

Slovácko se vrátilo na třetí místo

Fotbalisté Slovácka byli před utkáním s Baníkem Ostrava ve velmi dobré formě, když vyhráli tři ligové zápasy v řadě a uspěli i v MOL Cupu. Dobré rozpoložení potvrzovali už od začátku zápasu ve Vítkovicích, kdy se proti Baníku prosadili už v páté minutě. Tomič vystřelil zpoza vápna nepříliš prudkou střelu, ale Laštůvka nedokázal míč udržet v ruce, a tak jej doklepl za jeho záda Jurečka.

Srovnat se Baníku povedlo z pokutového kopu. Potočný po souboji s obráncem spadl ve vápně a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. K němu se postavil Daniel Tetour a i přesto, že Nguyen vystihl směr střely, srovnal na 1:1.

Otočit skóre mohli domácí po hodině hry. Potočný odcentroval na zadní tyč, kde se po sklepnutí dostal míč ke Kuzmanovičovi, který z úhlu trefil tyč. O chvíli později přišly šance na obou stranách. Nejdříve Kuzmanovič z hranice vápna přestřelil a poté se do podobné pozice dostal Sadílek, ale Laštůvka jeho pokus nadvakrát kryl.

Do vedení se Slovácko opět dostalo v 75. minutě utkání. Navrátil se Sadílkem využili zaváhání domácí obrany a druhý jmenovaný z blízka poslal míč do sítě. V poslední čtvrthodině se sice domácí snažili o vyrovnání, ale svěřenci trenéra Svědíka vedení udrželi, díky čemuž se posunuli na druhé místo tabulky.

Jablonec opět ztratil

Jablonci se v této sezoně nedaří podle představ. Před utkáním s Českými Budějovicemi ztrácel na první místo už sedmnáct bodů, a tak proti Jihočechům, kteří byli překvapivě v tabulce před ním, musel nutně bodovat. K tomu vykročili svěřenci trenéra Rady pravou nohou, když se gólově prosadili v 15. minutě. Ke standardní situaci se postavil Jan Krob a povedeným centrem našel hlavu Michala Doležala, který překonal Vorla.

Vedení ale Jablonci dlouho nevydrželo, když o pět minut později napřáhl z dvaceti metrů Matěj Mršič a vymetl bližší šibenici banky, kterou hájil Tomáš Vajner. Než se stačili Severočeši z tohoto bleskového srovnání vzpamatovat, bylo ještě hůře. Hosté se o tři minuty později prosadili opět střelou z dálky, konkrétně Ondřej Mihálik, který poslal svůj tým do vedení.

​Vyrovnat mohli domácí ve 37. minutě. Michal Doležal se prosadil v pokutovém území a dostal se k nebezpečné střele, ale tu Vorel povedeným zákrokem vychytal. Do šaten se tak šlo za překvapivého vedení hostí.

Do vedení o dva góly mohli jít hosté v 76. minutě. Mick Van Buren našel zpětnou přihrávkou Basseyho, který byl úplně sám před brankářem, ale Vajner ho skvělým zákrokem vychytal. A tak o dvě minuty později opět vstoupilo do praxe pravidlo nedáš-dostaneš. Po rohovém kopu sklepl Kubista míč na Doležala, který jej hlavou poslal do sítě za přispění břevna.

V závěru utkání si už žádný z týmů šanci nevytvořil, a tak se rozešly smírně 2:2.

Boleslav se rozstřílela až v závěru

Výsledky Mladé Boleslavi ze začátku sezony zatím zdaleka neodpovídají předsezonním ambicím klubu. V 11. kole hostila na svém stadionu Bohemians a branky se diváci v prvním poločase nedočkali, přestože bylo k vidění několik nadějných pokusů. Například domácí Chramosta postupoval úplně sám na brankáře Šedu, ale boleslavský brankář reflexivním zákrokem nohou vyrazil.