NHL opět zaplní všechny stadiony! Poslední tým dostal zelenou pro plnou kapacitu

Prázdná vancouverská Rogers Arena Zdroj: Profimedia

Vypadá to, že NHL se čím dál více dostává ze spárů koronavirové pandemie. Vancouver Canucks dostali povolení naplnit svůj stadion do posledního místa, takže již všechny stadiony mohou kompletně vyprodávat. Ne všude se tak ovšem děje.

Vláda Britské Kolumbie ve středu ráno dala definitivní potvrzení, že tým Vancouver Canucks může zaplnit svůj stadion ze sta procent namísto dosavadních padesáti. Kosatky zatím nehrály doma, takže hned svou sezonní premiéru budou moci odehrát před zaplněnou Rogers Arenou. Všechny ostatní týmy již povolení zaplnit celý stadion mají.

Na Canucks ovšem budou smět přijít pouze ti, kteří se prokáží potvrzením o dokončeném očkování. Pravidlo ovšem neplatí pro děti mladší dvanácti let. Zda se však ve Vancouveru v noci ze čtvrtka na pátek stadion zaplní, není vůbec jisté.

​Pro více informací sledujte Nova Sport také na instagramu.

Za normálních podmínek bývá například v Torontu většinou vyprodáno, ovšem v dosavadních třech zápasech neměly Javorové listy vyprodáno ani jednou. Ačkoliv tedy všechny stadiony mohou být naplněné, kvůli restrikcím spojeným s očkováním a patrně i kvůli strachu z velkých davů v době koronaviru nebude návštěvnost nijak závratná.

Plná Rogers Arena by mohla Vancouveru pomoci k lepším výsledkům. Canucks v prvním přípravném zápase podlehli nováčkovi soutěže ze Seattlu:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.