Hokej

Regulérnost bude dotčena, ale zdraví je přednější, reaguje Zlín na restrikce

Regulérnost bude dotčena, ale zdraví je přednější, reaguje Zlín na restrikce
Hokejisté Berani Zlín Zdroj: Profimedia

Podle hejtmana Radima Holiše by měly být společenské akce ve Zlínském kraji konané uvnitř a venku omezené do maximálního počtu sta lidí. U sportovních klání nebudou moci diváci být pravděpodobně vůbec. Tato omezení by pochopitelně zasáhla také fotbalové a hokejové kluby. Zatímco Slovácko se vyšplhalo už na druhé místo tabulky, hokejový Zlín je beznadějně poslední. Omezení by měla začít platit po dobu minimálně 14 dní, a to od pondělí 29. listopadu.

Slovácko v neděli po vynikajícím výkonu porazilo Spartu na svém stadionu 4:0 a utkání přihlíželo 7 701 diváků. Minimálně příští domácí zápas proti Viktorii Plzeň se ale s největší pravděpodobností odehraje bez jakékoli divácké podpory.

"Atmosféra v utkání se Spartou byla naprosto fantastická, takže by to bylo samozřejmě nepříjemné, ale budeme muset respektovat vládní nařízení. V tomto směru si nemůžeme vybírat. My jsme to už zažili v minulé sezoně, kdy se v podstatě hrálo bez diváků," řekl tiskový mluvčí Slovácka Marek Jurák.

Klub má samozřejmě možnost zažádat o odložení zápasu, ale na toto téma se s kolegy ještě pobavit nestihli. "Tu informaci jsem se dozvěděl před chvílí, tak jsme se ještě v klubu nebavili, jak budeme postupovat. To je nyní předčasné, ale uvidíme, jak to dopadne. Ještě to není oficiálně schváleno," sdělil Jurák.

Související obsah

Hokejový Zlín by čekaly minimálně tři zápasy bez diváků

Velkou komplikací by to bylo i pro hokejisty Zlína, kteří mají na rozdíl od Slovácka úplně jiné problémy. Krčí se na posledním místě tabulky s desetibodovou ztrátou na čtrnácté místo, které by zajistilo alespoň baráž. 

Během čtrnácti dnů, na které by se měly dny zavřených dveří vztahovat, by zlínští hokejisté nastoupili do tří domácích zápasů, a to proti Plzni, Pardubicím a Litvínovu. Potřebná divácká podpora by jim tak mohla velmi chybět.

Související obsah

"Proběhne diskuze ohledně přesunu zápasů, ale teprve se o tom budeme v klubu bavit. Musíme si ale uvědomit, že v této problematice je hodně proměnných. Musíme mít kam ty zápasy přesunout. A nevíme, jestli to bude ve výsledku lepší," spekuluje tiskový mluvčí Beranů Zlín Libor Kožík. 

Zlín by tak byl jediným týmem v soutěži, který by své domácí zápasy hrál bez diváků. A to by ve chvíli, kdy vzhledem k postavení v tabulce potřebuje každý bod, bylo nepříjemné. "Samozřejmě, že tohle hraje roli. Ale řekněme si na rovinu, že zdraví a stav v nemocnicích jsou přednější než sportovní výsledky. Pochopitelně regulérnost by byla dotčena. Ale pokud si to situace vyžaduje, budeme to brát v potaz," říká Kožík.

Jak celou situaci budou v klubu řešit, ale nestačili pořádně probrat. "Je to pro mě čerstvá informace, kterou nyní zpracovávám. A neproběhla na toto téma žádná jednání. Samozřejmě si nemůžeme říkat, že nevíme, jak v tom chodit. Máme nastavené nějaké strategie z minulé sezony, které, ač nechceme, budeme muset použít," uzavírá mluvčí Zlína.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.