Motorsport

Výhrůžky smrtí nešokovaly, smutní Latifi poté, co "rozhodl" o mistru světa F1

Výhrůžky smrtí nešokovaly, smutní Latifi poté, co "rozhodl" o mistru světa F1
Nicholas Latifi Zdroj: Profimedia

Kanadský závodník formule 1 Nicholas Latifi, který jezdí za Williams, nezažívá snadné období. Od doby, co svou havárií způsobil výjezd safety caru v posledním závodě formule 1 a Max Verstappen se díky tomu stal mistrem světa, čelí na sociálních sítích velké kritice. Někteří mu dokonce vyhrožují smrtí. "Tito lidé nejsou skutečnými fanoušky sportu," povzdechl si nešťastný závodník.

Latifi byl hlavním aktérem incidentu, o kterém se bude ještě hodně dlouho mluvit. Několik kol před koncem se srazil s Mickem Schumacherem, načež jeho auto i s úlomky zůstalo stát na trati. Aby mohlo být bezpečně uklizeno, musel vyjet safety car. Během této doby si Max Verstappen dojel přezout pneumatiky. A když byl závod znovu odstartován, tak toho využil a Hamiltona v posledním kole předjel. 

"Když se vrátím k závodnímu víkendu, tak hned, jak závod skončil, jsem věděl, co se bude na sociálních sítích dít," prozradil Latifi, že velkou kritiku očekával. "To, že jsem cítil, že bych si sociální sítě měl na pár dní z telefonu smazat, říká vše, co potřebujeme vědět o tom, jak krutý svět může být," povzdechl si mladý jezdec, který si musel přečíst mnoho urážek a výhrůžek smrtí. 

Související obsah

​"Následná nenávist a výhrůžky na sociálních sítích pro mě nebyly překvapením. Je to jednoduše krutá realita světa, ve kterém žijeme. Překvapilo mě ale, jak extrémní urážky to byly," pokračoval Latifi. 

"Lidé, kteří tímto způsobem podněcují nenávist a vyhrožují i mým nejbližším, nejsou skutečnými fanoušky sportu," má jasno jezdec stáje Williams.

Latifi se z toho ale nehroutí. "Naštěstí jsem si sám sebou tak jistý a jsem na tomto světě tak dlouhou dobu, že dokážu předvádět výkony i přes negativitu, která je okolo mě."

Lewis Hamilton si po trpkém finále alespoň spravil chuť tím, že se stal rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události