Motorsport

Půjde v otcových šlépějích? Mick Schumacher je blízko debutu ve Ferrari

Půjde v otcových šlépějích? Mick Schumacher je blízko debutu ve Ferrari
Zdroj: Profimedia.cz

Schumacher opět ve formuli stáje Ferrari? To není sen ani návrat do minulosti, ale v blízké době možná realita. Mick Schumacher, syn legendárního jezdce Michaela, je velice blízko k tomu, aby se v autě italské stáje objevil.

Dvaadvacetiletý rodák ze Švýcarska má za sebou premiérovou sezónu v F1, kde působil ve stáji Haas. Syn jedné z největších legend motorsportu zatím nezískal jediný bod a většinou závody dojížděl na konci. Nyní je ovšem blízko, aby první body v budoucnu přišly. 

Schumacher se totiž stal náhradním jezdcem stáje Ferrari, kde byl pětinásobným mistrem světa jeho otec Michael, který několik let ležel v kómatu, aktuálně moc nereaguje a podle jeho ženy je "jiný". Společně s Mickem bude ve stejné pozici také Ital Antonio Giovinazzi, který v minulé sezóně jezdil za stáj Alfa Romeo. 

Související obsah

​Jeho stájí pro rok 2022 bude opět Haas, ale v jedenácti závodech bude sloužit jako náhradní jezdec pro Ferrari, a to v případě, kdy by Charles Leclerc či Carlos Sainz nebyli dostupní pro některý ze závodů. Schumacher v mládí prošel akademií Ferrari. 

Giovinazzi bude k dispozici jako náhradní jezdec v celkem dvanácti zbývajících závodech, letos bude závodit totiž ve formuli E, kde se upsal jezdecké stáji Dragon. "Jezdce v akademii máme pro to, abychom v budoucnu věděli, kdo má talent na to, závodit ve Ferrari," pronesl inženýr stáje Mattia Binotto.

Manželka Michaela Schumachera a matka Micka promluvila o tragédii, která legendárního jezdce postihla v roce 2013:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události