Motosport

Šampion Márquez si může oddechnout. Slavný jezdec na operaci nemusí

Šampion Márquez si může oddechnout. Slavný jezdec na operaci nemusí
Jezdec MotoGP Marc Márquez | Zdroj: profimedia.cz

Slavný jezdec MotoGP Marc Márquez nemusí na operaci a může se tak připravovat na nadcházející sezonu mistrovství světa silničních motocyklů. Hvězdu motosportu trápilo dvojité vidění, potíže ale ustoupily.

"V kondiční přípravě na novou sezonu ho nynější situace nijak neomezuje," dodala stáj Honda, za kterou Márquez závodí. Šestinásobný mistr světa nedokončil loňskou sezonu, když spadl během tréninku a způsobil otřes mozku. 

Následná vyšetření ale ukázala, že Marc Márquez také trpí tzv. diplopií neboli dvojitým viděním. Problémy s dvojím viděním měl Márquez už před deseti lety, když jej trápily po nehodě v Sepangu a nedokončil tak šampionát Moto2. Tehdy také musel na operaci.

Související obsah

​Nyní si však naštěstí vystačí s konzervativní léčbou. Předvánoční vyšetření u oftalmologa totiž prokázalo, že dvojité vidění pozvolna ustupuje. 28letý jezdec se tak může připravovat na nový ročník MotoGP. První testy jsou v plánu začátkem února v Malajsii.

Související obsah

​Šestinásobný šampion bude usilovat o sedmý triumf mistra světa, v minulé sezoně skončil i vinou zranění na celkovém sedmém místě.

Letošní ročník MotoGP ovládl poprvé v kariéře Francouz Fabio Quartararo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události