šipky

Alarm pro šipkařské MS! Barneveld byl pozitivní pár hodin po zápase

Alarm pro šipkařské MS! Barneveld byl pozitivní pár hodin po zápase
Raymond van Barneveld | Zdroj: Profimedia

Fanoušci šipek mají v období kolem Vánoc pré, neboť se hraje mistrovství světa. Jenže během vánočních svátků se objevila jedna velmi nepříjemná zpráva. Raymond van Barneveld totiž jen pár hodin po své prohře s Robem Crossem oznámil, že byl pozitivně testován na koronavirus.

Souboj dvou bývalých mistrů světa se odehrál 23. prosince v pozdních večerních hodinách a mladší Angličan na svého zkušenějšího soupeře vyzrál výhrou 3:1 na sety. Následující den mu ovšem muselo pořádně zatrnout. Nizozemec totiž o den později oznámil, že byl pozitivně testován na covid-19.

"Drazí fanoušci, naneštěstí vám musím oznámit, že jsem byl pozitivně testován na covid-19. Během zápasu jsem necítil žádné symptomy, ale poté jsem si začal uvědomovat, že se mi krátí dech a mám horečku," napsal Barneveld v prvním ze tří twitterových příspěvků.

"Rovnou jsem zavolal svému manažerovi Ben de Kokovi a on mi poradil, abych šel rovnou na hotelový pokoj a nedával rozhovory, abychom předešli všem rizikům. V tuto chvíli trpím horečkou a vážnou únavou. Následující dny zůstanu v karanténě v Londýně," pokračoval pětinásobný mistr světa.

Související obsah

​"O současné situaci už jsme mluvili s Robem Crossem i s PDC," dodal Barneveld. Pokud šipkařský fenomén cítil symptomy nemoci ihned po zápase, nedá se vyloučit, že nakazil právě svého soupeře či některé z rozhodčích nebo jiných hráčů v zákulisí. Nezbývá než doufat, že po vánoční pauze se odehrají všechny zápasy podle původního plánu.

Barneveld po prohře s Crossem svého soupeře i letmo obejmul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události