ZOH Peking 2022

A je to tady. Peking hlásí první pozitivní případ mezi sportovci

A je to tady. Peking hlásí první pozitivní případ mezi sportovci
Na olympijských hrách v Pekingu budou platit přísná pravidla. Zdroj: Profimedia.cz

Olympijský Peking hlásí problém. V jedné z výprav, které už dorazily do Číny, se totiž objevil první případ onemocnění covid-19. Nejmenovaná osoba měla při nedělním testování na letišti pozitivní výsledek. Další tři případy byly odhaleny mezi ostatními akreditovanými osobami.

Zimní olympijské hry v hlavním městě Číny už klepou na dveře a do Pekingu se postupně slétají sportovci i funkcionáři z celého světa. V neděli do města dorazilo 153 osob, které byly ihned na letišti otestovány. A objevil se mezi nimi první případ pozitivního testu na covid-19. Další tři byly odhaleny u dalších akreditovaných osob. Identitu nakažených organizátoři nezveřejnili.

Čína se přitom kvůli OH rozhodla uplatňovat politiku nulové tolerance. Pro účastníky olympiády ale byla pravidla zmírněna. Při vyhodnocování PCR testů se totiž zaznamenává počet cyklů, které se opakují. Hodnota CT cyklu se u testů sportovců sníží ze 40 na 35 a testy tak budou méně citlivější. Obvyklá "citlivost" testů je v jiných zemích totiž na čísle třicet.

Související obsah

​Jinak pro sportovce budou platit přísné podmínky. Stejně tomu bude i u nejvyšších funkcionářů a dalších akreditovaných osob. Do dějiště Her už přicestoval například prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, který se rozhodl jít příkladem a okamžitě po příletu zamířil do preventivní izolace. Poté se bude pohybovat jen v uzavřené bublině a stejně jako ostatní akreditované osoby absolvuje každodenní testování.

Čeští hokejisté se s covidem-19 potýkají už před odletem do Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události