ZOH Peking 2022

Tady se odehrají zimní olympijské hry. Podívejte se na všech dvanáct sportovišť

Tady se odehrají zimní olympijské hry. Podívejte se na všech dvanáct sportovišť
Zdroj: profimedia.cz

Zhangjiakou ( 4 sportoviště a vesnice)

Vesnice

Horský resort leží v malebné krajině v provincii Hebei. Během olympijských a paralympijských her ubytuje 2 640 osob z řad skokanů na lyžích, biatlonistů, běžců na lyžích a jejich doprovodu. Vesnice leží 200 kilometrů od hlavního města a kvůli dopravě sportovců byla lokace propojená novou moderní železniční tratí, která by měla sportovce do ostatních dějišť dopravit za jednu hodinu.

Národní centrum skoků na lyžích

Chloubou oblasti Zhangjiank je nově vybudovaný skokanský můstek. Složen je ze tří částí – oválného zázemí na vrcholu a dvou tratí. Architektura je inspirována tradičním talismanem čínské kultury – žezlem ruyi (dekorativní lžíce se zvednutou hlavicí, často zdobená ornamenty a drahými kameny). I díky tomu se můstku říká "Sněžné Ruyi".

Související obsah

Genting Snow Park

Existující park byl upraven pro potřeby freestylového lyžování a snowboardingu na Park A pro lyže a Park B pro prkno. Celkem bude hostit závody v šesti disciplínách – U-rampa, slopestyle, ski/snowboard cross, paralelní obří slalom, jízda v boulích a akrobatické lyžování.

Národní centrum běhu na lyžích a Národní centrum biatlonu

Nově vybudované areály budou hostit závody v běhu na lyžích, severské kombinaci a biatlonu. Zatímco biatlonový ovál s unikátním designem bude po hrách určen hlavně k tréninku čínských biatlonistů a turistický resort, běžkařské centrum bude sloužit i ke kempování.

Ostatní areály

Kromě vesnic a sportovišť olympijské hry využijí hned několik dalších areálů – ceremoniální centrum (viz. Ptačí hnízdo v Pekingu), tři tréninkové haly, tři centra pro média a tři dějiště pro předávání medailí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události