ZOH Peking 2022

Do Číny odletěla největší část českých olympioniků, Ledecká dorazí později

Ve čtvrtek ve večerních hodinách dle plánu odletěla z Terminálu 1 pražského letiště do Pekingu majoritní část českých olympioniků. Mezi 69 sportovci byly na palubě speciálního letu i naděje na medaile Martina Sáblíková a Markéta Davidová.

Před nástupem na palubu museli všichni projít testy na koronavirus a nepřibyl nikdo nově nakažený. Do Číny odletělo 69 sportovců a dalších 70 členů české výpravy. Speciál by měl přistát v pátek po poledni tamního času a poté čeká cestující další série testů a přísná bublina.

Na palubě jsou kromě Martiny Sablíkové a Markéty Davidové další biatlonisté, výběr českých hokejistek, krasobruslaři, smíšený pár v curlingu, sáňkaři, bobisté, běžci na lyžích a shorttrackařka Michaela Hrůzová.

Na olympioniky čeká největší bublina v historii s přísnými pravidly. Jídlo budou v Číně servírovat roboti:

Do Číny odletělo také sedm hokejistů mužské reprezentace a trenér Filip Pešán. Zbytek se přidá později na začátku února po přerušení extraligy a také dorazí hráči, kteří jsou momentálně izolováni kvůli covidu-19.

Související obsah

Později dorazí také dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Zimní obojživelnice ještě trénuje v Itálii jízdu na snowboardu a odtud do Číny vyrazí v pondělí. Nyní na místo dění poslala alespoň 18 páru lyží, které na letiště Václava Havla přivezl její trenér Tomáš Bank.

Celkem se má her zúčastnit 114 českých olympioniků, což je největší česká výprava v historii. Hry začínají 4. února.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události