Sebastian Samuelsson – biatlon (Švédsko)
Je mu teprve čtyřiadvacet let, přesto už vlastní olympijské zlato i stříbro. Švéd Sebastian Samuelsson má ve sbírce dva cenné olympijské kovy z Pchjongčchangu.
V Koreji před čtyřmi lety pomohl vybojovat první místo ve štafetě a v individuálním stíhacím závodě skončil druhý. Navíc se může pyšnit ještě stříbrem a třemi bronzy ze světových šampionátů v Pokljuce a Östersundu.
Na prvním pohled jako úplný hezoun nevypadá, stačí se ale usmát a získá si srdce každé biatlonové fanynky. A má co nabídnout. Rodák z Katrineholmu se pomalu šplhá mezi úzkou špičku nejlepších biatlonistů světa.
https://www.instagram.com/p/CW0tT4nIb0k/
V letošní sezoně opanoval dva závody Světového poháru a dere se ještě výš. Dokonce si domů pořídil drahý stroj na trénování, který mají třeba čeští biatlonisté jen v tréninkovém centru.