ZOH Peking 2022

Začínají olympijské hry v Pekingu: Do akce jdou v první den curleři Paulovi

Začínají olympijské hry v Pekingu: Do akce jdou v první den curleři Paulovi
Curlingové sportoviště v Pekingu | Zdroj: Profimedia.cz

Jen teprve pár měsíců po letních hrách se sportovní fanoušci dočkali další velké akce. Oficiální zahájení olympiády je na programu až v pátek, ale přesto již ve středu se na pekingských sportovištích rozjedou první soutěže. Nechybí v nich například čeští curleři.

Čekání sportovních fanoušků je u konce. Po čtyřech letech se konají zimní olympijské hry a opět tomu tak bude v Asii. Slavnostní zahájení je sice v plánu na pátek, ale již tradičně se konají kvalifikace či první závody před oficiálním startem. 

Již ve 12:30 si vyzkouší pekingskou trať například Michael Lejsek, který bude na olympijských hrách závodit na saních. Závodníci jsou rozdělení do tréninkových skupin A a B, každého čekají první den dva oficiální tréninky na olympijské trati.

Související obsah

Pět minut po 13. hodině středoevropského času se do hry dostanou čeští olympijští debutanti, curleři a manželé Paulovi. Hned v prvním duelu mixů narazí na norskou dvojici ve složení Kristin Skaslienová a Magnus Nedregotten. 

Ve středečních zápasech se střetne také Švédsko proti Velké Británii, Austrálie proti USA či domácí Čína se Švýcarskem. V rámci základní skupiny odehrají čeští curleři celkem devět zápasů, ve kterých budou usilovat o postup do další fáze turnaje. Čtyři nejlepší týmy se následně utkají v semifinále a bojích o zlato a bronz.

Podívejte se na rozhovor s manžely Paulovými, kteří budou Česko reprezentovat na olympiádě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události