ZOH Peking 2022

Česko má první medaili! Ledecká na snowboardu obhájila zlato

Česko má první medaili! Ledecká na snowboardu obhájila zlato
Ester Ledecká na olympijských hrách | Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká potvrdila na olympijských hrách v Pekingu roli největší favoritky v paralelním obřím slalomu. Na snowboardu nedala nikomu šanci už od kvalifikace a jednoznačným způsobem si dojela pro svou druhou zlatou medaili z této disciplíny. Celkově slaví třetí zlato.

Ester Ledecká v prvním kole kvalifikace vyrazila na trať v šestém páru společně s Ruskou Soboljevovou. Česká závodnice jela v modré dráze, která bývá obecně považována za méně výhodnou, přesto dokázala velmi rychlou jízdou nejenom vyhrát svoji rozjížďku s časem 41,38, ale nestačila na ni žádná z konkurentek.

Nejblíže Ledecké byla Němka Hofmeisterová, která zaostala o 76 setin a o dalších 11 setin zpět byla její kolegyně z reprezentace Langenhorstová. Další z aspirantek na medaili Rusce Nadyršinové patřilo po prvním kole šesté místo. Zuzana Maděrová byla po úvodní jízdě až na 25. místě, což nedávalo velké šance na postup mezi šestnáct nejlepších.

Související obsah

​Dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu neponechala nic náhodě ani ve druhém kole, když se jí podařilo opět zajet nejlepší čas, což samozřejmě znamenalo suverénní první místo s náskokem 2,57 vteřiny před Hofmeisterovou. Třetí pozici si zajistila Japonka Mikiová.

Ledecká do osmifinále nastoupila do čtvrté jízdy. Proti ní stála 16. žena kvalifikace Italka Nadya Ochnerová. A byla to sólo jízda. Česká závodnice se utrhla hned v úvodu, Ochnerová navíc udělala chybu a následně už branky vůbec neprojížděla. Překvapivě už v osmifinále vypadla Ruska Sofija Nadyršinová, jedna z velkých medailových favoritek. Vypadla také po kvalifikaci třetí Cubaki Mikiová.

Související obsah

​Čtvrtfinále nebylo pro Ledeckou vůbec jednoduché. V souboji s Polkou Aleksandrou Krolovou sice měla skvělý start, ale v dalším průběhu se jí kousla přední hrana. Nicméně v dalším průběhu už nabrala rychlost, navíc Krolová upadla a česká závodnice si tak zajistila boje o medaile. Mezi nejlepší čtyřku se pak nedostala druhá z kvalifikace Němka Ramona Theresia Hofmeisterová.

Semifinále bylo jasnou záležitostí Ledecké. Ta v souboji s Dekkerovou zajela naprosto v pohodě, a to i z důvodu, že nizozemská snowboardistka padla chvilku po startu.

Finále bylo také jednoznačné. I do poslední jízdy si Ledecká vybrala červenou dráhu, ve které už úřadovala v předchozích jízdách. Ledecká předvedla bezchybnou jízdu, navíc Ulbingová v průběhu spadla, a Češka se tak může radovat z obhajoby zlaté medaile, kterou získala už před čtyřmi lety v Pchjongčchangu. Celkově je to pro Ledeckou už třetí olympijský triumf, jedno zlato má z lyžařského super-G.

Ester Ledecké se letos daří i na lyžích. Ve Světovém poháru vybojovala už třetí místo ve sjezdu:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události