ZOH Peking 2022

Proč Ledecká nedostala hned po triumfu medaili? Tady je vysvětlení

Proč Ledecká nedostala hned po triumfu medaili? Tady je vysvětlení
Ester Ledecká s maskotem v podobě pandy | Zdroj: Profimedia

Také vás překvapilo, že tři nejlepší sportovci z každé disciplíny nedostávají medaile za výkon hned po skončení měření sil, ačkoliv vystoupají na stupně vítězů? Ceremoniál totiž zažívají v podstatě dvakrát. Nejprve maskot a květiny, poté cenné kovy.

Nyní se to týká i Ester Ledecké, která obhájila zlatou medaili ve snowboardovém paralelním obřím slalomu. Po skončení závodů se tři nejlepší závodnice potkaly na stupních vítězů, ale všechny dostaly akorát pandu, která se jmenuje Bing Dwen Dwen a je maskotem letošních olympijských her.

Samozřejmě všichni se svých medailí dočkají. Dříve bylo standardní, že medailisté si svou trofej odnesli hned po závodech, v případě atletiky tomu tak bylo nejdéle druhý den. Nyní je ale situace jiná a později během dne probíhá velký medailový ceremoniál. Ledecká se své třetí zlaté medaile dočkala před 14. hodinou.

Související obsah

​Podobně tomu bylo už loni v Tokiu, na zimních hrách se tak děje od Nagana, kde byla olympiáda v roce 1998. Letos se medaile předávají buď přímo v Pekingu poblíž Ptačího hnízda, nebo v Zhangjiakou, což je resort, kde si svou zlatou medaili vyjela i Ester Ledecká.

Jsou ale také výjimky a někteří sportovci dostávají medaili přímo na sportovištích. Jde o alpské lyžaře, kteří mají své disciplíny v Yanqingu, který je od výše zmíněných středisek vzdálen na sto kilometrů. Podobně jako oni na tom budou bobisté, skeletonisté a sáňkaři.

Na rozhovor s předsedou snowboardingu (Svaz lyžařů ČR) Miroslavem Schimmerem se podívejte ZDE: 

Takto vypadají medaile pro letošní zimní olympijské hry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události