ZOH Peking 2022

Další rána pro český snowboardcross. Náhradník za Kubičíka musí do karantény

Další rána pro český snowboardcross. Náhradník za Kubičíka musí do karantény
Jan Kubičík je ve žlutém dresu Zdroj: profimedia.cz

Radek Houser zamířil do Pekingu jako náhradník za zraněného snowboardcrossaře Jana Kubičíka. Jenže do individuálního závodu stejně nezasáhne, po příletu měl pozitivní test na covid-19 a musí do karantény.

“Splněný sen se napůl stal skutečností. Ta nejdůležitější část bohužel musí počkat. Neprošel jsem testy na covid a na start ZOH 2022 v individuálním závodě se nemůžu postavit,“ informoval Houser na sociálních sítích.

Houser prodělal covid-19 v polovině ledna 2022. Na možnost zbytkových částic nemoci v těle se v Pekingu nebere ohled a českého snowboardcrossaře tak místo tréninku a seznámením se ztratí čeká karanténa, která je sportovci často kritizována kvůli tamějším podmínkám, špatnému jídlu a minimu možností pro trénink.

 

“Pořádně jsem se nestihl vybalit a už budu zase balit na cestu do izolačního hotelu. Vůbec netuším, co mě čeká a jak vše bude probíhat. Budu se snažit vás informovat, abyste měli aspoň přehled, jak to tu chodí,“ píše Houser.

Související obsah

Čtvrteční závod jednotlivců tedy nestihne. Pokud bude mít v rozmezí 24 hodin dva negativní testy, je ve hře stále účast ve smíšeném sobotním závodě, kde by jel s Vendulou Hopjákovou.

Eva Samková musela letošní olympiádu vynechat kvůli zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události