ZOH Peking 2022

Spousta dřiny k ničemu! Shiffrinová je zoufalá po druhém selhání

Smutná Mikaela Shiffrinová Zdroj: Profimedia

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová byla žhavou kandidátkou na medaili v obřím slalomu i slalomu, jenže v obou závodech nedokončila ani první kolo a zbyly jí pouze oči pro pláč. "Spousta dřiny k ničemu," komentovala svá selhání po neúspěšném slalomu.

Stále teprve 26letá závodnice je rekordmankou světového poháru, vyhrála v něm 47 slalomových závodů. Nikdo jiný nemá víc triumfů z jedné disciplíny. Ke slalomovým úspěchům má i 14 triumfů z obřího slalomu a celkově 73 vítězství. Rodačka z Colorada je rovněž šestinásobnou mistryní světa a dvojnásobnou olympijskou vítězkou, takže v Pekingu se od ní čekaly další cenné kovy.

Jenže Shiffrinová v pondělním obřím slalomu minula branku v páté zatáčce a stejně dopadla i ve slalomu. "Obří slalom a slalom, to byly mé hlavní cíle. Takže teď cítím, jako by to byla spousta dřiny k ničemu," pronesla po slalomovém fiasku. Další šanci by mohla mít v pátečním super-G, ale její start je stále nejistý.

"Bylo by to příjemné si zalyžovat. Ale mám v týmu kolegyně, které jsou velmi rychlé a máme závodnice, které mohou zaplnit volná místa. Takže pokud vypadnu v páté brance, jaký to má význam?" položila řečnickou otázku plnou pochyb o své výkonnosti.

​V super-G ani sjezdu Shiffrinová ještě na olympiádě nezávodila, ovšem v roce 2019 se v super-G stala mistryní světa, takže ani v této disciplíně rozhodně není bez šancí. V alpské kombinaci obhajuje stříbro z Pchjongčchangu.