ZOH Peking 2022

Čeští hokejisté urvali výhru v prodloužení! Rusko poráží 6:5

Čeští hokejisté se radují z gólu | Zdroj: profimedia.cz

Čeští hokejisté uhráli v posledním skupinovém zápase proti Rusku cennou výhru 6:5 v prodloužení. V divokém utkání padlo hned jedenáct gólů. Naši hráči pak také využili čtyři přesilovky.

Zápas začal hned českým faulem a přesilovkou Ruska. Tu ale naši hokejisté dobře ubránili. Vzápětí však z pravé strany upláchl Tkačov a prostřelil Šimona Hrubce, ruští hokejisté tak vedli 1:0.

Pak však přišla také přesilová hra českého týmu a ta konečně klapla. Kundrátek prudce vystřelil od modré čáry a puk z jeho čepele se dostal za gólmana Fedotova.

Aktivní Češi pak měli k dispozici další přesilovku, skóre se ale do konce první třetiny neměnilo.

Ve druhé třetině pak měli Rusové obrovskou šanci po chybě české obrany. Vytáhl se ale gólman Šimon Hrubec, jenž předvedl fantastický zákrok.

Následně dostal ruský tým možnost dvojnásobné přesilovky. Tři čeští hokejisté se sice v oslabení ubránili, ale při hře 5 na 4 jsme bohužel inkasovali po trefě Nestěrova.

Pak ale Voronkov dostal trest do konce utkání za faul loktem a naši hokejisté měli možnost hrát pět minut v početní převaze. V přesilovce pak také přišla velká chvíle Davida Krejčího, jenž propálil Fedotova a naši opět srovnali. Nicméně pětiminutový trest ještě nevyprchal a za chvíli skóroval Michael Špaček, který otočil skóre.

Na začátku třetí třetiny utekl český tým už do dvougólového vedení, a to díky trefě Kloka. Na gól českého hráče ale rychle odpověděl Semjonov, jenž vzápětí snížil na jednobrankový rozdíl.

Bohužel pak naše obrana chybovala a Rusové vstřelili čtvrtý vyrovnávající gól. Tentokrát skóroval Gricjuk. Neuplynuly ani dvě minuty a Rusové šli do vedení zásluhou Čibisova, který otočil skóre. Jenže vzápětí přišla rychlá česká odpověď, Tomáš Hyka překvapil ruského gólmana a bylo to 5:5.

​Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby, což znamenalo, že si Češi připíší minimálně bod. Nicméně v prodloužení měli naši hokejisté další možnost přesilové hry, tentokrát čtyři proti třem. A hra v početní výhodě přinesla vítězný gól, který vstřelil po přihrávce skvěle hrajícího Krejčího Libor Šulák.

Češi tak nakonec zvítězili v prodloužení 6:5 nad Ruskem. V tabulce B tak skončí na třetím místě.

Olympijské hry Peking 2022 - hokej:

ROV - Česko 5:6 po prodloužení (1:1, 1:2, 3:2, 0:1)
Branky: 5. Tkačov, 33. Nestěrov, 44. Semjonov, 47. Gricjuk, 49. Čibisov- 13. Kundrátek, 39. Krejčí, 40. Špaček. 44. Klok, 49. Hyka, 65. Šulák