ZOH Peking 2022

Krýzl vybojoval umístění v první dvacítce. Ze zlata se raduje Odermatt

Český lyžař Kryštof Krýzl Zdroj: Profimedia

Český lyžař Kryštof Krýzl se ve druhém kole obřího slalomu posunul na devatenáctou pozici. Ze zlaté medaile se raduje Švýcar Marco Odermatt. Na druhé místo vystoupal Slovinec Zan Kranjec, kterému po prvním kole patřila osmá příčka. Bronz si pověsí na krk Francouz Mathieu Faivre.

Druhé kolo obřího slalomu bylo kvůli nepříznivému počasí a špatné viditelnosti odloženo o hodinu a čtvrt. Kryštofu Krýzlovi patřilo po prvním kole 26. místo a do závodu tak odstartoval jako pátý. Po projetí cílem byl na průběžné druhé pozici za Bulharem Popovem, na kterého ztratil 62 setin sekundy.

Další dva závodníci se propadli za českého závodníka, a tak byla už v tuto chvíli velká šance, že si oproti prvnímu kolu polepší. Z 21. a 23. místa vyjeli do druhého kola také slovenští bratři Adam a Andreas Žampové, kteří zajeli velmi dobře a po odjetí jedenácti závodníků jim patřily první dvě pozice.

​Výbornou stíhací jízdu předvedl Slovinec Zach Kranjec, který do druhého kola startoval z osmého místa, ale předvedl perfektní slalom, který ho vynesl až na druhou pozici a může se tak radovat ze stříbrné medaile. Nestačil pouze na Rakušana Marca Odermatta, který uhájil své prvenství z prvního kola a v součtu obou jízd byl lepší o 19 setin.

Kryštof Krýzl se po prvním kole posunul o sedm pozic a končí na devatenáctém místě se ztrátou 6 sekund a 21 setin. Slovenští bratři Adam a Andreas Žampovi se můžou radovat z 15. a 16. příčky.