ZOH Peking 2022

Českým závodníkům se slalom nepovedl. Ze zlata se raduje Francouz Noël

Českým závodníkům se slalom nepovedl. Ze zlata se raduje Francouz Noël
Francouzský lyžař Clement Noel | Zdroj: Profimedia

V noci z úterý na středu se konal další olympijský závod v alpském lyžování. Českým závodníkům Janu Zabystřanovi a Kryštofu Krýzlovi se nevedlo, když nedokončili ani první kolo. Z vítězství se raduje Francouz Clement Noël, který do druhého kola startoval až ze šestého místa. Druhé místo opatří Rakušanovi Johannesu Strolzovi, bronz si pověsí na krk Sebastian Foss-Solevaag.

Disciplína byla už zpočátku vyšponovaná na tu nejvyšší úroveň. Nevyzpytatelný kopec a zrádný sníh si vybraly svou daň. Některé úseky byly opravdu tak náročné, že pro lyžaře, kteří kombinují i jiné sjezdové disciplíny, byly těžko zvládnutelné. Trať vyhovovala spíše čistokrevným slalomářům, kteří svou roli také potvrdili.

Stejně jako v pátečním slalomu, tak i ve slalomu speciál Zabystřan pohořel. Do jedné z bran vjel pozdě, patky lyží ho vystřelily do vzduchu a čtyřiadvacetiletý lyžař skončil. Podobně zajel i jeho kolega Krýzl, kterému se nepovedly už úvodní brány, a poté úplně ztratil koncentraci.

Související obsah

​O něco lépe se dařilo slovenským bratrům Žampovým, ale v našlapané konkurenci na vyšší příčky nestačili. Vítězem prvního kola se stal rakouský Johannes Strolz. Pouze ve dvousetinovém závěsu byl Nor Henrik Kristoffersen a o další čtyři setiny za ním dojel týmový kolega Sebastian Foss-Solevaag.  

Druhé kolo se nejlépe povedlo Francouzi Clementu Noëlovi, který do něj startoval ze šestého místa. Svoji jízdu zajel natolik dobře, že jej vynesla až ke zlaté medaili. Johannes Strolz se musel spokojit se stříbrnou medailí a Sebastian Foss-Solevaag udržel třetí místo.

O medaili usilovala i lyžařka Ester Ledecká, ale ve sjezdu málem upadla:

TN.cz, Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události