ZOH Peking 2022

Stíhačku ovládl bezchybný Fillon Maillet. Češi doplatili na větrnou loterii

Francouzský biatlonista Fillon Maillet Zdroj: Profimedia

Johannes Bø na třetí zlatou medaili v Pekingu nedosáhl, když jej zradila střelba, jelikož musel hned na sedm trestných okruhů a stíhačku dokončil na pátém místě. Ze zlata se raduje bezchybný Quentin Fillon Maillet. Na druhém místě doběhl Nor Tarjei Bø a třetí Eduard Latypov. Nejlepším z Čechů byl Michal Krčmář, který u střelnice minul sedmkrát, a umístil se na 34. místě.

Do stíhacího závodu odstartoval z prvního místa Johannes Bø s náskokem 26 vteřin. Nejlepším z českých biatlonistů byl po sprintu Michal Krčmář, který na první střelbě jednou chyboval a propadl se na dvacátou pozici. Mikuláši Karlíkovi patřila po první položce 29. místo a Jakub Štvrtecký s Adamem Václavíkem se posunuli dopředu na 41. a 48. pozici. Na čele závodu se Latypov posunul z jedenácté příčky na třetí a Johannes Bø zvýšil svůj náskok na 41 vteřin.

Druhá střelba ale norskému závodníkovi vůbec nevyšla, když hned dvakrát chyboval, a jelikož Francouz Fillon Maillet odstřílel čistě, stáhl náskok na dvanáct vteřin a třetí pozici si upevnil Latypov. U střelnice se dařilo i Michalu Krčmářovi, který vyčistil všechny terče, díky čemuž se posunul na deváté místo. Střelba se naopak nepovedla Karlíkovi, který chyboval třikrát a propadl se na 38. místo.

Johannes Bø dojel ke třetí střelbě stále na prvním místě, ale opět se mu vůbec nepovedla, když minul hned tři terče. Toho dokázali využít závodníci za ním, kteří odstříleli bezchybně, a vítěz sprintu se propadl až na páté místo. Do čela závodu se tak dostal Fillon Maillet, kterého stíhal Latypov a Ital Hofer. Michal Krčmář doplatil na nevyzpytatelný vítr a čtyřikrát chyboval, což ho odválo na 32. místo. U střelnice se nedařilo ani dalším Čechům, kteří se také propadli pořadím.

Pro zlatou medaili si suverénně jel Francouz Fillon Maillet, který i napočtvrté zastřílel za nula a před závěrečnou částí závodu měl náskok 40 vteřin. Finiš závodu ale sliboval dramatický boj o 2.- 4. místo, když Latypova, Hofera a Tarjei Bø dělilo pouze několik vteřin. Tuto bitvu nakonec zvládl lépe Tarjei Bø a třetí doběhl ruský biatlonista.

​Z českých závodníků doběhl nejlépe Michal Krčmář na 34. místě, Mikuláši Karlíkovi patří 42. pozice, Adam Václavík je o dvě příčky horší a Jakub Štvrtecký uzavíral pátou desítku na 48. místě.