ZOH Peking 2022

Zranění? Vlhová prozradila důvod, proč už nechce v Pekingu startovat

Zranění? Vlhová prozradila důvod, proč už nechce v Pekingu startovat
Slovenská lyžařka Petra Vlhová se zlatou medailí | Zdroj: profimedia.cz/UPI/Alamy Live News

Slovenská lyžařka Petra Vlhová už v Pekingu startovat nebude. Čerstvá vítězka slalomu na olympijských hrách se původně odhlásila z alpské kombinace kvůli zranění. Důvod je ale prý jiný.

Petra Vlhová totiž pro RTVS prozradila, že zranění není hlavní důvod, proč už nebude v Pekingu startovat. Slovenská lyžařka se cítí psychicky vyčerpaná.

"Celý život jsem chtěla získat olympijské zlato ve slalomu, mentálně i fyzicky mě to vyčerpalo. Jsem prázdná, všechno jsem dala do toho slalomu. Cítím, že bych v kombinaci nebyla stoprocentní, mohla bych se zranit. Po olympiádě mě ještě čeká dost závodů a mám šanci vyhrát velký glóbus. Rozhodnutí nestartovat v kombinaci jsem udělala po konzultaci s Maurem a všichni v týmu mě podpořili. Chci jít domů, udělat si reset a být na 120 procent připravena k boji o velký glóbus," prohlásila Vlhová, která tak částečně popřela původní vyjádření trenéra Maura Piniho, jenž tvrdil, že slovenskou lyžařku trápí zánět kotníkové šlachy.

Související obsah

26letá závodnice tak v Pekingu startovala pouze ve dvou disciplínách. V obřím slalomu skončila až na 14. místě, naopak slalom po fantastickém druhém kole vyhrála, a získala tak olympijské zlato. Do alpské kombinace (17. února), kde by měla teoretickou šanci získat další medaili, už ale nezasáhne.

Slovenská lyžařka získala v minulé sezoně velký křišťálový glóbus:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události