ZOH Peking 2022

Nejtěžší to pro nás bylo druhý den, Pešán je kvalitní trenér, říká Řepík

Česká hokejová reprezentace vypadla na olympijském turnaji už v osmifinále, což je nejhorší výsledek v historii. Hráči z toho jsou samozřejmě zklamaní a výjimkou není ani Michal Řepík, pro kterého to byla druhá účast pod pěti kruhy. "Let byl dlouhý. Cesta nebyla jednoduchá a jsme rádi, že jsme zpátky doma," říkal pro TV Nova na pražském letišti.

Michal Řepík patří mezi nejproduktivnější hráče extraligy, ale na olympiádě se ve třetí lajně vůbec neprosadil a nepřispěl žádným gólem ani asistencí. I on tedy měl svůj podíl na předčasném konci českého týmu na turnaji. "Furt se mi to točí v hlavě. Asi nejtěžší to bylo druhý den po zápase, když jsme viděli, jak šly ostatní týmy do zápasu. Bohužel, nepovedlo se to a nedá se nic jiného dělat, než se koukat dopředu. Život běží dál," řekl na letišti útočník Sparty.

Svěřenci trenéra Pešána doplatili na neproduktivitu, kdy ze 150 střel dali pouze deset branek, z toho jich ale šest bylo v jednom utkání s Ruskem. "Nedávali jsme góly, když jsme potřebovali. Jenom v tom jednom zápase jsme jich dali pět, mohli jsme jich dát víc. A to se nám v posledním utkání vymstilo," je si vědom Řepík.

Související obsah

​Po tomto nezdaru se opět začala přetřásat pozice trenéra Pešána. Spekuluje se, že by ho na lavičce mohl nahradit zahraniční trenér, k tomu se ale Řepík vyjadřovat nechce. "Tohle mi nepřísluší, abych hodnotil. Já si myslím, že se to hodně hází na Filipa (Pešána) a tu situaci nemá momentálně v Čechách jednoduchou, ale myslím, že to je kvalitní trenér. O tom musí rozhodnout svaz," uzavřel Řepík. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události