Další sporty

Choupenitch bere bronz z turnaje Grand Prix. Jeden z největších úspěchů, říká

Alexander Choupenitch se raduje po výhře v souboji o bronz
Šermíř Alexander Choupenitch | Zdroj: profimedia.cz

Český šermíř Alex Choupenitch skončil na turnaji Grand Prix v Turíně na fantastickém třetím místě. “Je to jeden z největších úspěchů mé kariéry,” říká bronzový medailista z olympijských her v Tokiu.

"Grand Prix v Turíně bylo naposledy před koronavirovou pandemií a je to jeden z největších turnajů. Je více bodovaný než turnaje Světového poháru, prostě jako grandslamový turnaj v tenise," vysvětluje osmadvacetiletý fleretista.

Choupenitch navíc v Turíně prokázal obrovskou psychickou odolnost. "Vlastně ve všech zápasech jsem prohrával, ale dokázal to až na semifinálový duel vždy otočit. Bojoval jsem jako lev," pokračuje český reprezentant.

"V boji o čtvrtfinále dokonce 5:11 a všechny zápasy jsem otočil až na semifinálový. Tam jsem s Italem Filippem Macchiim prohrával zase 5:11, snížil jsem ještě na 11:12, ale potom už mi nestačily síly,” říká Choupenitch, který se od začátku roku ještě nezastavil.

Související obsah

Českému reprezentantovi udělalo v Turíně radost i vítězství nad jeho kamarádem Maximem Pautym z Francie. “Nedávno mě dokázal porazit na turnaji Světového poháru v Tokiu, takže mám radost, že jsem mu to dokázal vrátit,” usmívá se Choupenitch.

"Každopádně to je mega úspěch a jeden z největších v mé kariéře. Olympiáda má samozřejmě větší dosah, ale šermuje na ní 32 lidí, zatímco tady bylo přes 200 šermířů včetně dvaceti elitních Italů, takže ještě větší konkurence," dodává český reprezentant.

Šermíř Choupenitch je i zpěvákem. V jeho videoklipu si dokonce zahrál UFC šampion Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události