ZOH Peking 2022

Mráz a vítr si vybraly svou daň. Finský běžec na lyžích měl omrzliny penisu

Finský běžec na lyžích Remi Lindholm. Zdroj: Profimedia.cz

Finský olympionik Remi Lindholm odnesl závod na 30 kilometrů volným způsobem zdravotním problémem. A to pěkně choulostivým. Běžci na lyžích totiž kvůli třeskuté zimě a větru omrzl penis. Podobná věc se mu stala i v loňském roce při závodech v Ruce.

Mužský maraton na 50 kilometrů byl na OH v Pekingu sice zkrácen na 30, ve velkém mrazu a větru však byl závod i tak pro běžce na lyžích pořádnou zatěžkávací zkouškou. I když všichni nastoupili na trať s oblečením v podobě několika vrstev či hřejivými páskami přes obličej, některým to nepomohlo.

Finský lyžař Remi Lindholm musel po závodě zahřívat hodně intimní část těla. V běžecké stopě si totiž přivodil omrzliny na penisu. Stalo se mu tak něco podobného, co už v loňském roce ve finské Ruce.

​"Můžete hádat, která část těla byla tak trochu zmrzlá, když jsem dokončil závod," zavtipkoval podle nypost.com. "Byl to jeden z nejhorších závodů, na kterých jsem byl. Bylo to jen o tom, probojovat se do cíle," zhodnotil závěrečnou běžeckou bitvu o medaile, v níž obsadil 28. místo.

Sportovce v Pekingu i před odletem do dějiště her kosil především covid-19. Prodělali ho i někteří čeští hokejisté: