Další sporty

Šampion O'Sullivan má deprese. Potřebuji se zničit v posilovně, řekl po výhře

Šampion O'Sullivan má deprese. Potřebuji se zničit v posilovně, řekl po výhře
Hráč snookeru Ronnie O’Sullivan Zdroj: Profimedia.cz/Taka G Wu/Alamy Live News

Legendární snookerový hráč Ronnie O'Sullivan přiznal, že ho trápí deprese. 46letý šestinásobný mistr světa přišel s velkým odhalením po zápase 1. kola na European Masters, kde porazil Číňana Andu.

O'Sullivan se při prvním kole poměrně nadřel na výhru proti hráči, jemuž patří až 104. místo v žebříčku. Nakonec ale světová dvojka uhrála vítězství 5:4 a postoupila do druhého kola na European Masters. Následně snookerová legenda promluvila o svém výkonu před novináři a přišla se šokujícím oznámením.

"Je pro mě těžké mluvit o svém výkonu, dvě nebo tři hodiny po zápasech mám snookerovou depresi. Když o něm mluvím, dostávám se na špatné místo. Říkám tomu snookerová deprese, protože je to deprese způsobená snookerem," vyjádřil se Ronnie O'Sullivan o svých problémech.

Související obsah

​Následně se 46letý šampion o svých potížích rozpovídal ještě více. "Neprobudím se a neřeknu: 'Jsem v depresi'. Nejste, když děláte něco, co vás baví. Pokud milujete svou práci, jakoukoli práci, pak s ní nebudete trpět, tedy pokud nejste zcela odděleni od svých pocitů. Říkejme tomu sportovní deprese plošně," objasnil šestinásobný mistr světa ve snookeru, co ho trápí. 

Související obsah

Následně pak O'Sullivan přišel také s receptem, který mu pomůže se z problémů dostat. "Je na vás, abyste našli způsoby, jak se s tím vypořádat. Já se pořádně zničím v posilovně, dám si dobré jídlo, vlezu si do lázně a sauny a budu sledovat, jak mi (deprese) mizí," uzavřel Ronnie O'Sullivan, jehož ve 2. kole čeká další Číňan Yize.

Snooker se dá hrát i bez rukou, což ukazuje tento šikovný Pákistánec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události