Rada se po vyřazení naštval na sudího: 7 minut se šťoural v uchu, nerozumím tomu

Jablonecký trenér Petr Rada | Zdroj: Profimedia

V dramatickém semifinálovém utkání MOL Cupu dokázala fotbalová Sparta porazit Jablonec v prodloužení 4:3, když rozhodující gól vstřelil Adam Hložek. Trenér Severočechů Petr Rada to ale velmi špatně nesl, protože se mu nelíbily především výroky rozhodčích. A nechápal, proč tak dlouho trvalo zkoumání videa u sporných situací, které se ale nakonec vždy otočily na stranu Jabloneckých. Nesouhlasil také s rohem, ze kterého Sparta v nastavení srovnala na 3:3.

Běžela pátá minuta nastavení a Jablonec stále držel těsné vedení 3:2, které by ho posunulo do finále ligového poháru. Sparťanský útočník Martin Minčev centroval z pravé strany do vápna, ale míč zablokoval obránce Zelený a následně jej brankář Hanuš chytil do rukavic. Pomezní rozhodčí ale viděl, že míč před tím překročil brankovou čáru, a tak zvedl praporek, což znamenalo roh pro Spartu. K němu se postavil Bořek Dočkal a na jeho centr hlavou naskočil Minčev a na brankové čáře dorazil míč do sítě Tomáš Čvančara.

Petr Rada ale bránění této standardní situace hráčům nevyčítá, protože k ní podle něj vůbec nemělo dojít. "Za to nemohu hráčům říct ani slovo, protože ten roh prostě neměl být. Musel jsem kluky uklidňovat, protože ze záběrů, které jsme viděli, to roh nebyl," prohlásil jablonecký trenér. Žádný z televizních záběrů ale dostatečně neprokázal, jestli míč překročil brankovou čáru, nebo ne. Na rozhodčího se za to přímo na hřišti zlobil i záložník Jablonce Tomáš Hübschman.

Nebyla to ovšem jediná sporná situace v tomto dramatickém utkání. Druhý gól Jablonce dlouho zkoumal videorozhodčí a zjišťoval, jestli se do hry aktivně nezapojil Jan Silný, který stál v ofsajdu. Nejdříve mu asistent u videa poradil, ať gól uzná, ale nakonec se běžel podívat k videu, kde se k němu připojil i asistent. "Najednou vidím, že pomezní běží k hlavnímu k videu. To jsem neviděl! Asi mu byla zima, tak se běžel zahřát. Divím se, že tam nepřiběhl ještě další pomezní z druhé strany, aby na to byli tři. Nerozumím tomu. Když na takový fotbal půjdou děti, tak umrznou, protože se hraje do deseti večer," nechápal po zápase Rada.

O chvíli později přišla další sporná situace, kdy jablonecký David Houska zahrál ve vápně rukou. Po přezkoumání videa se penalta nepískala, z čehož opět profitovali Severočeši. Trenérovi hostí ale vadilo, proč to trvá tak dlouho. "Už i hokej se hraje kratší dobu než fotbal. Sedm minut se šťourá v uchu, asi jestli mu nezamrznul bubínek," neodpustil si trenér Jablonce sarkastickou poznámku.

Petr Rada je dlouhodobě známý tím, že s videoasistentem rozhodčího nesouhlasí. "Dokud budu žít a trénovat fotbal, tak video pro mě neexistuje. Neberu ho! Jestli je rozhodčí na hřišti, tak ať to vezme na sebe. Samé ofsajdy, dnes jsou pomezní alibisté a raději je nezvedají. Hráči se přitom mohou zranit, když zbytečně běží za balonem. Komise nám tvrdí, že to mají zvedat hned, a stejně to nezvedají," tvrdí Rada.