Fotbal

Tohle se jen tak nevidí. Argentinec vstřelil neuvěřitelný gól z rohu

Tohle se jen tak nevidí. Argentinec vstřelil neuvěřitelný gól z rohu
Damián Díaz se raduje z gólu | Zdroj: Profimedia.cz

První kolo jihoamerické Copa Sudamerica nabídlo gól, který jste možná ještě nikdy neviděli. Postaral se o něj záložník ekvádorské Barcelony Damián Díaz, kterému se povedlo skórovat přímo z rohového kopu. Míči dal potřebnou faleš a brankář hostujícího celku mohl své chyby v utkání litovat.

Pětatřicetiletý Díaz, který si během své kariéry zahrál také za reprezentaci Ekvádoru, vstřelil v utkání s uruguayskými Wanderers branku, na kterou nejspíše do konce života nezapomene. Poté, co neproměnil pokutový kop, si spravil chuť z rohu a byla to opravdová nádhera. 

Zkušený ofenzivní záložník zakroutil míč od praporku přímo do branky, a to v době, kdy byl hostující brankář Ignacio De Arruabarrena u penaltového puntíku. Argentinský fotbalista míči dal potřebnou faleš a balón se z nulového úhlu dostal do sítě celku z Montevidea. 

Související obsah

​V tu dobu vedla domácí Barcelona již 3:1 a jednalo se tak o čtvrtý gól v utkání, Díazova branka poslala Ekvádorce do tříbrankového vedení. Nakonec duel skončil výsledkem 4:2, což znamená průběžné vedení ve skupině Copa Sudamerica, kde ještě najdeme argentinský Lanus a venezuelské Metropolitanos. 

Fotbalové účty, které se zabývají statistikou očekávaných branek, tento kousek hodnotí výsledkem 0,00. Což znamená, že 0 % fotbalistů z této pozice vstřelilo branku. O tři minuty zpátky Díaz neproměnil penaltu, která má přitom statistiku očekávaných branek 0,76, což značí 76% úspěšnost vstřelení branky. 

Nejvyšší jihoamerickou soutěž Copa Libertadores můžete sledovat na stanici Nova Sport 3 a 4:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události